VLetenky

New York a Florida s British Airways od 375 EUR

Naples
Západy Slnka v Naples-Marco Island na juhozápade Floridy (foto: Pablo Tano/Flickr/CC BY 2.0)

Cestovatelia, ktorí by pri svojej ceste do “Štátov” radi uvideli Big Apple i slnečnú Floridu, majú šancu využiť (už skôr spomínaný alternovaný tarif do New Yorku) v réžii spoločnosti British Airways v spolupráci s partnerskými aerolíniami z leteckej aliancie Oneworld (s odletom zo strednej Európy).

Spiatočné letenky na spoločnú návštevu New York City a Floridy sú v predaji za 375 EUR s odletom z Prahy do New Yorku a návratom z Miami do Viedne. Za príplatok možno zvoliť aj odlet z Budapešti.

Tarifné podmienky stanovujú odlety do 22. mája 2015., min. dobu pobytu sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 31. marca (alebo do vyčerpania voľných termínov či do aktualizácie tarifu). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve počas jari.

Ako príklad rezervácie letenky nech poslúži odlet z Prahy (PRG) do New Yorku (NYC) dňa 20. mája s návratom z Miami (MIA) do Viedne (VIE) dňa 3. júna 2015 (za 375 EUR).

Iným príkladom rezervácie letenky môže byť odlet z Budapešti (BUD) do New Yorku (NYC) dňa 20. mája s návratom z Miami (MIA) do Viedne (VIE) dňa 3. júna 2015 (za 399 EUR).

Rezervácia letenky:
Praha – New York, Miami – Viedeň za 375 EUR (20.05.-03.06.2015)
Praha – New York, Miami – Viedeň za 390 EUR (rezervácia v NJ)
Praha – New York, Miami – Viedeň za 398 EUR (rezervácia v NJ)
Praha – New York, Miami – Viedeň za 408 EUR (rezervácia v SJ)

Budapešť – New York, Miami – Viedeň za 399 EUR (20.05.-03.06.2015)
Budapešť – New York, Miami – Viedeň za 409 EUR (rezervácia v NJ)
Budapešť – New York, Miami – Viedeň za 412 EUR (rezervácia v NJ)
Budapešť – New York, Miami – Viedeň za 424 EUR (rezervácia v SJ)

Nízkonákladová pozemná doprava v rámci východu USA a do Kanady

Pokiaľ plánujete trošku dlhší pobyt v severovýchodnej partii USA, máte šancu využiť priame autobusové linky low costového dopravcu Megabus z New Yorku do miest ako Toronto, Buffalo (vhodné východisko pre návštevu Niagara Falls), Boston, Philadelphia, Pittsburg alebo Washington. V dostatočnom časovom predstihu možno kúpiť cestovné lístky na týchto spojoch za 1 USD.

Kam ďalej z Floridy?

Výhodnou alternatívou, ako spoznať karibské ostrovy, budú plavby zaoceánskou loďou z Miami. Famózne Fort Lauderdale upúta taktiež priaznivými cenami leteniek. Za rozumný peniaz máte príležitosť z miestneho letiska Hollywood Intl Airport (FLL) doputovať s americkými nízkonákladovkami Spirit Airlines a JetBlue Airways aj do oblasti Karibiku (Americké Panenské ostrovy, Aruba, Bahamy, Dominikánska republika, Jamajka, Portoriko, Sint Maarten), do Strednej Ameriky (Guatemala, Honduras, Kostarika, Mexiko, Panama, Salvador) alebo do Južnej Ameriky (Kolumbia a Peru).

Doprava medzi Floridou a New Yorkom

Pokiaľ budete chcieť docestovať z Big Apple do Floridy po zemi, skúste využiť opäť autobusovú spoločnosť Megabus na trase New York – Washington – Atlanta – Orlando – Miami. V dostatočnom časovom predstihu možno kúpiť promované cestovné lístky na vybraných úsekoch za 1 USD. Ďalšou variantou pre priaznivcov “overland” cestovania môže byť pohodlnejší národný železničný prepravca Amtrak (so službou Silver Star) v cene od 120 USD v predpredaji (30 hodín jazdy).

Ak uprednostňujete leteckú prepravu, cenovo atraktívnejšie v porovnaní s letmi priamo do Miami môžu byť spojenia do neveľmi vzdialeného Fort Lauderdale (FLL). Na trase do FLL z letísk v New Yorku (NYC) ako J.F. Kennedy (JFK), La Guardia (LGA) a Newark (EWR) núkajú priame spoje low costoví dopravcovia JetBlue Airways (JFK, LGA) a Spirit Airlines (LGA), ale samozrejme i “legacy carriers” ako American Airlines (JFK), Delta Air Lines (JFK, LGA) a United Airlines (EWR).

0