VLetenky

New York a Florida s British Airways od 368 EUR

Miami
Sugestívna panoráma večernej “skyline” floridského Miami (foto: eismannhans/Pixabay/CC0)

Cestovatelia, ktorí by pri svojej ceste do “Štátov” radi vzhliadli Big Apple aj slnečnú Floridu, majú príležitosť využiť (už skôr avizovaný obmenený tarif na Floridu) pod taktovkou spoločnosti British Airways v spolupráci s partnermi z leteckej aliancie Oneworld (s odletom zo strednej Európy).

Spiatočné letenky na spoločnú návštevu New York City a Floridy sa predávajú za 368 EUR s odletom z maďarskej Budapešti do New Yorku a návratom z Miami do rakúskej Viedne.

Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 20.10.-12.12.2015 a 25.12.2015-24.03.2016, min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 31. júla (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť tarifu, resp. leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve počas doby platnosti zimného letového poriadku.

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky môže byť odlet z Budapešti (BUD) do New Yorku (NYC) dňa 4. novembra s návratom z Miami (MIA) do Viedne (VIE) dňa 18. novembra 2015.

Rezervácia letenky:
Budapešť – New York, Miami – Viedeň za 368 EUR (04.11.-18.11.2015)
Budapešť – New York, Miami – Viedeň za 396 EUR (rezervácia v NJ)
Budapešť – New York, Miami – Viedeň za 408 EUR (rezervácia v SJ)
Budapešť – New York, Miami – Viedeň za 10612 CZK (rezervácia v ČJ)

Low costová pozemná doprava v rámci východu USA a do Kanady

Ak plánujete trochu dlhší pobyt v severovýchodnej časti USA, máte možnosť využiť priame autobusové linky nízkonákladového dopravcu Megabus z New Yorku do miest ako Toronto, Buffalo (výhodné východisko pre návštevu Niagara Falls), Boston, Philadelphia, Pittsburg alebo Washington. V dostatočnom časovom predstihu sa dajú kúpiť cestovné lístky na týchto spojoch za 1 USD.

Kam ďalej z Floridy?

Výhodnou variantou, ako spoznať karibské ostrovy, budú plavby zaoceánskou loďou z Miami. Znamenité Fort Lauderdale upúta takisto rozumnými cenami leteniek. Za priaznivú sumu máte šancu z miestneho letiska Hollywood Intl Airport (FLL) docestovať s americkými nízkonákladovkami Spirit Airlines a JetBlue Airways i do oblasti Karibiku (Americké Panenské ostrovy, Aruba, Bahamy, Dominikánska republika, Jamajka, Portoriko, Sint Maarten), do Strednej Ameriky (Guatemala, Honduras, Kostarika, Mexiko, Panama, Salvador) alebo do Južnej Ameriky (Kolumbia a Peru).

Doprava medzi Floridou a New Yorkom

Ak budete chcieť doputovať z “Veľkého jablka” do Floridy po zemi, skúste využiť znovu autobusovú spoločnosť Megabus na trase New York – Washington – Atlanta – Orlando – Miami. V dostatočnom časovom predstihu možno získať promované cestovné lístky na vybraných úsekoch za 1 USD. Ďalšou alternatívou pre fanúšikov “overland” cestovania môže byť pohodlnejší národný železničný prepravca Amtrak (so službou Silver Star) v cene od 120 USD v predpredaji (30 hodín jazdy).

Pokiaľ preferujete leteckú prepravu, cenovo pútavejšie v porovnaní s letmi priamo do Miami môžu byť spojenia do neveľmi vzdialeného Fort Lauderdale (FLL). Na trase do FLL z letísk v New Yorku (NYC) ako J.F. Kennedy (JFK), La Guardia (LGA) a Newark (EWR) ponúkajú priame spoje nízkonákladoví dopravcovia JetBlue Airways (JFK, LGA) a Spirit Airlines (LGA), ale samozrejme aj “legacy carriers” ako American Airlines (JFK), Delta Air Lines (JFK, LGA) a United Airlines (EWR).

0