VLetenky

New York a Florida s Austrian Airlines od 444 EUR

Clearwater
Obľúbená floridská Clearwater Beach (Pier 60) v blízkosti Tampy (foto: Mariamichelle/Pixabay/CC0)

Cestovatelia, ktorí by pri svojej ceste do “Štátov” radi spoznali “Big Apple” i slnečnú Floridu, majú príležitosť využiť kombináciu už skôr avizovaných priamych letov do New Yorku a do Miami v réžii leteckej spoločnosti Austrian Airlines zo Star Alliance (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky na spoločnú návštevu New York City a Floridy sa dajú kúpiť za 444 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu do New Yorku a návratom z Miami opäť do Viedne.

Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 26.10.-16.12.2015, 25.12.2015-17.03.2016 a 04.04.-22.05.2016, min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 15. septembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete počas uvedenej doby platnosti tarifu.

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky môže byť odlet z Viedne (VIE) do New Yorku (JFK) dňa 4. novembra s návratom z Miami (MIA) do Viedne (VIE) dňa 18. novembra 2015.

Rezervácia letenky:
Viedeň – New York, Miami – Viedeň za 444 EUR (04.11.-18.11.2015)
Viedeň – New York, Miami – Viedeň za 456 EUR (rezervácia na webe dopravcu)
Viedeň – New York, Miami – Viedeň za 462 EUR (rezervácia v NJ)
Viedeň – New York, Miami – Viedeň za 467 EUR (rezervácia v SJ)

Nízkonákladová pozemná doprava na východe USA a do Kanady

Pokiaľ plánujete trochu dlhší pobyt v severovýchodnej partii USA, máte šancu využiť priame autobusové linky low costového dopravcu Megabus z New Yorku do miest ako Toronto, Buffalo (vhodné východisko pre návštevu Niagara Falls), Boston, Philadelphia, Pittsburg alebo Washington. V dostatočnom časovom predstihu možno kúpiť cestovné lístky na týchto spojoch za 1 USD.

Kam ďalej z Floridy?

Výhodnou alternatívou, ako uvidieť karibské ostrovy, budú plavby zaoceánskou loďou z Miami. Famózne Fort Lauderdale upúta taktiež rozumnými cenami leteniek. Za priaznivú sumu máte možnosť z miestneho letiska Hollywood Intl Airport (FLL) doputovať s americkými nízkonákladovkami Spirit Airlines a JetBlue Airways i do oblasti Karibiku (Americké Panenské ostrovy, Aruba, Bahamy, Dominikánska republika, Jamajka, Portoriko, Sint Maarten), do Strednej Ameriky (Guatemala, Honduras, Kostarika, Mexiko, Panama, Salvador) alebo do Južnej Ameriky (Kolumbia a Peru).

Doprava medzi Floridou a New Yorkom

Pokiaľ budete chcieť docestovať z Big Apple do Floridy po zemi, skúste využiť znovu autobusovú spoločnosť Megabus na trase New York – Washington – Atlanta – Orlando – Miami. V dostatočnom časovom predstihu možnoú kúpiť promované cestovné lístky na vybraných úsekoch za 1 USD. Ďalšou variantou priaznivcov fanúšikov “overland” cestovania môže byť pohodlnejší národný železničný prepravca Amtrak (so službou Silver Star) v cene od 120 USD v predpredaji (30 hodín jazdy).

Ak dávate prednosť leteckej preprave, cenovo lákavejšie v porovnaní s letmi priamo do Miami môžu byť spojenia do neveľmi vzdialeného Fort Lauderdale (FLL). Na trase do FLL z letísk v New Yorku (NYC) ako J.F. Kennedy (JFK), La Guardia (LGA) a Newark (EWR) núkajú priame spoje low costoví dopravcovia JetBlue Airways (JFK, LGA) a Spirit Airlines (LGA), ale samozrejme i “legacy carriers” ako American Airlines (JFK), Delta Air Lines (JFK, LGA) a United Airlines (EWR).

0