VLetenky

New York a Florida s Air France od 433 EUR

Fort Lauderdlae
Atraktívny floridský prístav Port Everglades vo Fort Lauderdale (foto: Phil Comeau/Flickr/CC BY 2.0)

Cestovatelia, ktorí by pri svojej ceste do “Štátov” radi vzhliadli “Veľké jablko” aj slnečnú Floridu, majú príležitosť využiť kombináciu už skôr spomínaných alternovaných tarifov do New Yorku a do Miami pod taktovkou koncernu Air France-KLM z leteckej aliancie Sky Team (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky na spoločnú návštevu New York City a Floridy sú v predaji za 433 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu do New Yorku a návratom z Miami opäť do Viedne.

Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 04.04.-22.05.2015, 16.10.-16.12.2015 a 25.12.-26.12.2015, 30.12.-31.12.2015 a 06.03.-22.03.2016, min. dobu pobytu sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 15. júla (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve (s odletmi)počas mája a v priebehu doby platnosti zimného letového poriadku.

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži odlet z Viedne (VIE) do New Yorku (NYC) dňa 19. mája s návratom z Miami (MIA) do Viedne (VIE) dňa 16. mája 2015.

Rezervácia letenky:
Viedeň – New York, Miami – Viedeň za 433 EUR (19.05.-26.05.2015)
Viedeň – New York, Miami – Viedeň za 440 EUR (rezervácia v NJ)
Viedeň – New York, Miami – Viedeň za 452 EUR (rezervácia v SJ)
Viedeň – New York, Miami – Viedeň za 12304 CZK (rezervácia v ČJ)

Low costová pozemná doprava v rámci východu USA a do Kanady

Ak plánujete trochu dlhší pobyt v severovýchodnej časti USA, máte možnosť využiť priame autobusové linky nízkonákladového dopravcu Megabus z New Yorku do miest ako Toronto, Buffalo (výhodné východisko pre návštevu Niagara Falls), Boston, Philadelphia, Pittsburg alebo Washington. V dostatočnom časovom predstihu sa dajú kúpiť cestovné lístky na týchto spojoch za 1 USD.

Kam ďalej z Floridy?

Vhodnou variantou, ako spoznať karibské ostrovy, budú plavby zaoceánskou loďou z Miami. Znamenité Fort Lauderdale upúta takisto priaznivými cenami leteniek. Za rozumné dukáty máte šancu z miestneho letiska Hollywood Intl Airport (FLL) docestovať s americkými nízkonákladovkami Spirit Airlines a JetBlue Airways aj do oblasti Karibiku (Americké Panenské ostrovy, Aruba, Bahamy, Dominikánska republika, Jamajka, Portoriko, Sint Maarten), do Strednej Ameriky (Guatemala, Honduras, Kostarika, Mexiko, Panama, Salvador) alebo do Južnej Ameriky (Kolumbia a Peru).

Doprava medzi Floridou a New Yorkom

Ak budete chcieť doputovať z Big Apple do Floridy po zemi, skúste využiť znovu autobusovú spoločnosť Megabus na trase New York – Washington – Atlanta – Orlando – Miami. V dostatočnom časovom predstihu sa dajú kúpiť promované cestovné lístky na vybraných úsekoch za 1 USD. Ďalšou alternatívou pre fanúšikov “overland” cestovania môže byť pohodlnejší národný železničný prepravca Amtrak (so službou Silver Star) v cene od 120 USD v predpredaji (30 hodín jazdy).

Pokiaľ dávate prednosť leteckej preprave, cenovo pútavejšie v porovnaní s letmi priamo do Miami môžu byť spojenia do neveľmi vzdialeného Fort Lauderdale (FLL). Na trase do FLL z letísk v New Yorku (NYC) ako J.F. Kennedy (JFK), La Guardia (LGA) a Newark (EWR) ponúkajú priame spoje nízkonákladoví dopravcovia JetBlue Airways (JFK, LGA) a Spirit Airlines (LGA), ale samozrejme aj “legacy carriers” ako American Airlines (JFK), Delta Air Lines (JFK, LGA) a United Airlines (EWR).

0