VLetenky

New Orleans s Condor Airlines za 360 EUR

French Quarter
Charakteristická Canal Street v New Orleans (foto: Infrogmation/Wikimedia Commons/CC BY-SA 2.0)

Do americkej Louisiany máte možnosť vyraziť pri využití ponuky nemeckej aerolínie Condor v spolupráci s partnerskými dopravcami (s odletom z Prahy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do New Orleans (v americkom štáte Louisiana) sa dajú kúpiť za 360 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri cestovaní s odbavenou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve počas septembra 2019 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky nech bude napr. odlet z českej Prahy (PRG) dňa 5. septembra s návratom z amerického New Orleans (MSY) dňa 23. septembra 2019.

Rezervácia leteniek:
Praha – New Orleans za 360 EUR (05.09.-23.09.2019)

PRG-MSY
Praha, Česká republika – New Orleans, USA (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Louisiana

Znamenitá Louisiana Vás čaká v juhozápadnej časti Spojených štátov amerických. Susedí s Texasom na západe, s Arkansasom na severe, s Mississippi na východe, kým juh obmývajú vody Mexického zálivu. Status administratívno-politického centra tohto amerického štátu má impresívne Baton Rouge, kým za jeho najľudnatejšie sídlo možno považovať obľúbený New Orleans.

Etymológia Louisiany

Famózna Louisiana bude jedným z mála štátov USA, kde úradnými jazykmi de facto budú angličtina i francúzština. Jej pomenovanie pochádza od francúzskeho panovníka Ľudovíta XIV. (Louis XIV.). Samotný New Orleans bol naopak nazvaný po Filipovi II. Orleánskom (regentovi Ľudovíta XV. v dobe, keď budúci vládca ešte nedosahoval plnoletosť). Na počesť francúzskeho kráľa Ľudovíta IX., ktorý sa neskôr stal svätcom, bola v pôvabnej historickej štvrti French Quarter vybudovaná príťažlivá Saint Louis Cathedral (nepochybne Vás upúta aj priľahlý lákavý Saint Louis Cemetery).

Fenomenálny veľtok Mississipppi

V oblasti New Orleans sa vlieva gigantická veľrieka Mississippi do impozantného Mexického zálivu, kde končí svoju epickú 3734 km dlhú púť neprieč USA zo severu na juh (od Lake Itasca v severnej Minnesote). Na tejto jednej z najdôležitejších dopravných tepien “Štátov” sa za splavný (pre väčšie lode) pokladá úsek od Minneapolis po New Orleans (v dĺžke 3130 km). Miestny prístav Port of New Orleans má značný význam v nákladnej preprave, ale poteší i osobná doprava, kde k častým návštevníkom patria aj “plávajúce komplexy” Carnival Cruise Lines či Norwegian Cruise Line.

Po stopách jazzu v geniálnom New Orleans

Fantastický New Orleans sa zaraďuje k jedným z najpopulárnejších cestovateľských cieľov Spojených štátov a to nielen v období veľkých hudobných festivalov. Miesto zrodu jazzu uvidia tisícky návštevníkov z celého sveta v rámci prestížneho každoročného “New Orleans Jazz and Heritage Festival”, ktorý napriek svojmu menu v súčasnosti už žánrovo pokrýva aj rôzne iné hudobné smery. K regionálnym špecialitám sa radia i tzv. Louisiana Blues či New Orleans Blues. Mimochodom, k jedným z miestnych rodákov sa dá priradiť i pán menom Louis Armstrong, po ktorom bolo pomenované aj medzinárodné letisko “Louis Armstrong New Orleans International Airport” (MSY).

Tajuplná prítomnosť kultu Voodoo?

Priaznivci okultizmu či mysterióznych i ťažko vysvetliteľných javov medzi nebom a zemou možno budú priahnuť po spoznaní rituálov Louisiana Voodoo (New Orleans Voodoo), “importovaného” do tohto kúta Severnej Ameriky (nedobrovoľnými) “prisťahovalcami” z karibského súostrovia Haiti, ktoré sa trochu líši od svojej pôvodnej haitskej verzie. Určite nevynechajte tématické Voodoo Museum vo French Quarter či už skôr spomenutý Saint Louis Cemetery, kde sú pochovaní aj niektorí význační Voodoo “predstavitelia” (a svoje miestečko na odpočinok si tu rezervoval i herec Nicolas Cage).

Odskočíte si i do Texasu?

V prípade dostatočných časových možností skúste zavítať i do susedného Texasu. V dramatickom Lone Star State zaujmú nielen žijúce veľkomestá v povestnom “Texas Triangle” ako Houston, San Antonio, Austin a Dallas. Neobíďte ani skvelé národné parky Big Bend N.P. (s magickou tiesňavou rieky Rio Grande pod názvom Santa Elena Canyon) či sugestívne Panhandle Plains.

Nízkonákladová pozemná doprava v rámci Louisiany a v širšom okolí

Zo samotného New Orleans doputujete s low costovým autobusovým dopravcom Megabus priamymi spojeniami (okrem Baton Rouge v Louisiane) do štátov ako Texas (Hoston a San Antonio), Georgia (Atlanta), Alabama (Montgomery a Mobile) aj Florida (Orlando, Gainesville a Tallahassee). Z Baton Rouge docestujete Megabusom do texaských miest Houston a San Antonio. Pri nákupe v dostatočnom časovom predstihu začínajú ceny cestovných lístkov u fy Megabus od 1 USD.

0

Add a Comment