VLetenky

New Orleans s Condor Airlines od 360 EUR

Canal Street
Charakteristická Canal Street v New Orleans (foto: Headsillroll/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Do kolísky jazzu sa majú možnosť vypraviť nielen hudobní entuziasti pri využití tarifu leteckej spoločnosti Condor v spolupráci s partnerskými aerolinkami (s odletom z Prahy a z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do New Orleans sa predávajú za 360 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla. V cene 420 EUR možno letieť aj z viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja a dostupnosť:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve s odletom v priebehu mája 2017 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky nech bude napr. odlet z českej Prahy (PRG) dňa 24. mája s návratom z amerického New Orleans (MSY) dňa 11. júna 2017 (za 360 EUR).

Iným príkladom rezervácie spiatočnej letenky môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 3. mája s návratom z amerického New Orleans (MSY) dňa 17. mája 2017 (za 420 EUR).

Rezervácia leteniek:
Praha – New Orleans za 360 EUR (24.05.-11.06.2017)
Viedeň – New Orleans za 420 EUR (03.05.-17.05.2017)

Louisiana

Famózna Louisiana Vás očakáva v juhozápadnej partii Spojených štátov amerických. Susedí s Texasom na západe, s Arkansasom na severe, s Mississippi na východe, kým juh obmývajú vody Mexického zálivu. Status administratívno-politického centra tohto amerického štátu má pôsobivé Baton Rouge, zatiaľ čo za jeho najľudnatejšie sídlo sa dá pokladať populárny New Orleans.

Etymológia Louisiany

Znamenitá Louisiana bude jedným z mála štátov USA, kde úradnými jazykmi de facto budú angličtina i francúzština. Jej názov pochádza od francúzskeho vládcu Ľudovíta XIV. (Louis XIV.). Samotný New Orleans bol naopak nazvaný po Filipovi II. Orleánskom (regentovi Ľudovíta XV. v dobe, keď budúci vládca ešte nedosahoval plnoletosť). Na počesť francúzskeho kráľa Ľudovíta IX., ktorý sa neskôr stal svätcom, bola v príťažlivej historickej štvrti French Quarter postavená pôvabná Saint Louis Cathedral (nepochybne Vás upúta i priľahlý lákavý Saint Louis Cemetery).

Geniálny veľtok Mississipppi

V oblasti New Orleans sa vlieva gigantická veľrieka Mississippi do majestátneho Mexického zálivu, kde končí svoju epickú 3734 km dlhú púť neprieč USA zo severu na juh (od Lake Itasca v severnej Minnesote). Na tejto jednej z najvýznamnejších dopravných tepien “Štátov” sa za splavný (pre väčšie lode) považuje úsek od Minneapolis po New Orleans (v dĺžke 3130 km). Miestny prístav Port of New Orleans má značný význam v nákladnej preprave, ale poteší aj osobná doprava, kde k častým návštevníkom patria i “plávajúce komplexy” Carnival Cruise Lines či Norwegian Cruise Line.

Po stopách jazzu vo fenomenálnom New Orleans

Fascinujúci New Orleans sa radí k jedným z najobľúbenejších cestovateľských cieľov Spojených štátov a to nielen v období veľkých hudobných festivalov. Miesto zrodu jazzu vzhliadnu tisícky návštevníkov z celého sveta v rámci prestížneho každoročného prestížneho “New Orleans Jazz and Heritage Festival”, ktorý napriek svojmu pomenovaniu v súčasnosti už žánrovo pokrýva i rozličné iné hudobné smery. K regionálnym pozoruhodnostiam patrí aj tzv. Louisiana Blues či New Orleans Blues. Mimochodom, k jedným z legendárnych miestnych rodákov sa zaraďuje aj svetoznámy Louis Armstrong, po ktorom bolo nazvané aj medzinárodné letisko “Louis Armstrong New Orleans International Airport” (MSY).

Tajomná prítomnosť kultu Voodoo?

Fanúšikovia okultizmu či mysterióznych i ťažko vysvetliteľných javov medzi nebom a zemou možno budú priahnuť po spoznaní rituálov Louisiana Voodoo (New Orleans Voodoo), “importovaného” do tohto kúta Severnej Ameriky (nedobrovoľnými) “prisťahovalcami” z karibského súostrovia Haiti, ktoré sa trošku líši od svojej pôvodnej haitskej verzie. Istotne neobíďte tématické Voodoo Museum vo French Quarter či už skôr spomenutý Saint Louis Cemetery, kde sú pochovaní i niektorí význační Voodoo “predstavitelia” (a svoje miestečko na odpočinok si tu rezervoval aj herec Nicolas Cage).

Odskočíte si aj do Texasu?

V prípade dostatočných časových možností si skúste odskočiť i do susedného Texasu. V magickom Lone Star State potešia nielen žijúce veľkomestá v povestnom “Texas Triangle” ako Houston, San Antonio, Austin a Dallas. Nevynechajte ani úžasné národné parky Big Bend N.P. (s dramatickou tiesňavou rieky Rio Grande s názvom Santa Elena Canyon) či sugestívne Panhandle Plains.

Nízkonákladová pozemná doprava v rámci Louisiany a v širšom okolí

Zo samotného New Orleans doputujete s low costovým autobusovým prepravcom Megabus priamymi spojeniami (okrem Baton Rouge v Louisiane) do štátov ako Texas (Hoston a San Antonio), Georgia (Atlanta), Alabama (Montgomery a Mobile) aj Florida (Orlando, Gainesville a Tallahassee). Z Baton Rouge sa dopravíte Megabusom do texaských miest Houston a San Antonio. Pri nákupe v dostatočnom časovom predstihu začínajú ceny cestovných lístkov u fy Megabus na 1 USD.

0