VLetenky

New Orleans s Condor Airlines od 320 EUR

St. Louis Cathedral
Saint Louis Cathedral vo French Quarter v New Orleans (foto: Ken Lund/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Do kolísky jazzu sa majú príležitosť vybrať nielen hudobní entuziasti vďaka tarifu leteckej spoločnosti Condor v spolupráci s partnerskými aerolíniami (s odletom z Prahy a z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do New Orleans sú v predaji za 320 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla. V cene 380 EUR sa dá letieť i z viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja a dostupnosť:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete (v závislosti od zvoleného trasovania) v obmedzenom množstve počas mája 2017 (s predajom do aktualizácie tarifu/do vyčerpania termínov).

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži odlet z českej Prahy (PRG) dňa 10. mája s návratom z amerického New Orleans (MSY) dňa 14. mája 2017 (za 320 EUR).

Iným príkladom rezervácie spiatočnej letenky môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 3. mája s návratom z amerického New Orleans (MSY) dňa 10. mája 2017 (za 380 EUR).

Rezervácia leteniek:
Praha – New Orleans za 320 EUR (10.05.-14.05.2017)
Viedeň – New Orleans za 380 EUR (03.05.-10.05.2017)

Louisiana

Znamenitá Louisiana Vás čaká v juhozápadnej časti Spojených štátov amerických. Susedí s Texasom na západe, s Arkansasom na severe, s Mississippi na východe, zatiaľ čo juh obmývajú vody Mexického zálivu. Status administratívno-politického centra tohto amerického štátu má impresívne Baton Rouge, kým za jeho najľudnatejšie sídlo možno považovať obľúbený New Orleans.

Etymológia Louisiany

Famózna Louisiana bude jedným z mála štátov USA, kde úradnými jazykmi de facto budú angličtina i francúzština. Jej pomenovanie pochádza od francúzskeho vládcu Ľudovíta XIV. (Louis XIV.). Samotný New Orleans bol naopak nazvaný po Filipovi II. Orleánskom (regentovi Ľudovíta XV. v čase, keď budúci vládca ešte nedosahoval plnoletosť). Na počesť francúzskeho kráľa Ľudovíta IX., ktorý sa neskôr stal svätcom, bola v pôvabnej historickej štvrti French Quarter postavená príťažlivá Saint Louis Cathedral (nepochybne Vás upúta aj priľahlý lákavý Saint Louis Cemetery).

Fenomenálny veľtok Mississipppi

V oblasti New Orleans sa vlieva gigantická veľrieka Mississippi do impozantného Mexického zálivu, kde končí svoju epickú 3734 km dlhú púť neprieč USA zo severu na juh (od Lake Itasca v severnej Minnesote). Na tejto jednej z najdôležitejších dopravných tepien “Štátov” sa za splavný (pre väčšie lode) pokladá úsek od Minneapolis po New Orleans (v dĺžke 3130 km). Miestny prístav Port of New Orleans má značný význam v nákladnej preprave, ale poteší i osobná doprava, kde k častým návštevníkom patria aj “plávajúce komplexy” Carnival Cruise Lines či Norwegian Cruise Line.

Po stopách jazzu v geniálnom New Orleans

Fantastický New Orleans sa zaraďuje k jedným z najpopulárnejších cestovateľských cieľov Spojených štátov a to nielen v čase veľkých hudobných festivalov. Miesto zrodu jazzu uvidia tisíce návštevníkov z celého sveta v rámci prestížneho každoročného prestížneho “New Orleans Jazz and Heritage Festival”, ktorý napriek svojmu pomenovaniu v súčasnosti už žánrovo pokrýva aj rôzne iné hudobné smery. K regionálnym špecialitám patrí i tzv. Louisiana Blues či New Orleans Blues. Mimochodom, k jedným z preslávených miestnych rodákov sa radí i legendárny Louis Armstrong, po ktorom bolo pomenované i medzinárodné letisko “Louis Armstrong New Orleans International Airport” (MSY).

Mysteriózna prítomnosť kultu Voodoo?

Priaznivci okultizmu či tajuplných i ťažko vysvetliteľných javov medzi nebom a zemou možno budú priahnuť po poznaní rituálov Louisiana Voodoo (New Orleans Voodoo), “importovaného” do tohto kúta Severnej Ameriky (nedobrovoľnými) “prisťahovalcami” z karibského súostrovia Haiti, ktoré sa trochu líši od svojej pôvodnej haitskej verzie. Určite nevynechajte tématické Voodoo Museum vo French Quarter či už skôr spomenutý Saint Louis Cemetery, kde sú pochovaní aj niektorí význační Voodoo “predstavitelia” (a svoje miestečko na odpočinok si tu rezervoval aj herec Nicolas Cage).

Odskočíte si i do Texasu?

V prípade dostatočných časových možností si skúste odskočiť aj do susedného Texasu. V dramatickom Lone Star State potešia nielen žijúce veľkomestá v povestnom “Texas Triangle” ako Houston, San Antonio, Austin a Dallas. Neobíďte ani skvelé národné parky Big Bend N.P. (s magickou tiesňavou rieky Rio Grande pod názvom Santa Elena Canyon) či sugestívne Panhandle Plains.

Nízkonákladová pozemná doprava v rámci Louisiany a v širšom okolí

Zo samotného New Orleans docestujete s low costovým autobusovým prepravcom Megabus priamymi spojeniami (okrem Baton Rouge v Louisiane) do štátov ako Texas (Hoston a San Antonio), Georgia (Atlanta), Alabama (Montgomery a Mobile) aj Florida (Orlando, Gainesville a Tallahassee). Z Baton Rouge sa dopravíte s Megabusom do texaských miest Houston a San Antonio. Pri kúpe v dostatočnom časovom predstihu začínajú ceny cestovných lístkov u fy Megabus na 1 USD.

0