VLetenky

Nevada s Delta Air Lines od 381 EUR

Nevada
Príjemné Reno v západnej partii amerického štátu Nevada (foto: Ken Lund/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Nevada na západe Spojených štátov sa radí k obľúbeným cestovateľským cieľom prakticky v akomkoľvek ročnom období, o čom sa skúste presvedčiť pri využití zaujímavého tarifu spoločnosti Delta Air z leteckej aliancie Sky Team v spolupráci s partnermi (s odletom z Budapešti).

Spiatočné letenky do amerického mesta Reno na západe Nevady sa dajú kúpiť za 381 EUR s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu.

Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 11.11.-16.12.2015, 25.12.2015-20.03.2016 a 01.04.-14.05.2016, min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 29. novembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve najmä (s odletom) v rámci platnosti tarifu počas roku 2016 (t.j. v dobe od polovice januára do polky mája 2016).

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Nevady môže byť odlet z maďarskej Budapešti (BUD) dňa 10. mája s návratom z amerického mesta Reno (RNO) dňa 24. mája 2016.

Rezervácia leteniek:
Budapešť – Reno za 381 EUR (10.05.-24.05.2016)

Nevada, Las Vegas a západ USA

Sin City a širšie okolie

I napriek skutočnosti, že 600-tisícové “hriešne mesto” Las Vegas v Nevade sa ani zďaleka nezaraďuje k najľudnatejším sídlam USA, pokladá sa za hlavné mesto zábavy na svete ako aj za svetovú svadobnú metropolu. Aj v prípade, ak neholdujete hazardným hrám, vychutnajte si typického atmosféru presláveného Las Vegas Strip či nemenej pútavej, skvele vysvietenej Fremont Street. Z “Vegas” to nebudete mať ďaleko (asi 4 hod jazdy na východ) ani do legendárneho Grand Canyonu, nesmierne fotogenického kaňonu vyhĺbeného riekou Colorado s dĺžkou 446 km, šírkou 29 km a hĺbkou 1,8 km.

Pozoruhodné Greater Los Angeles

Približne 500 km na juhozápad od Las Vegas natrafíte na Los Angeles (L.A.) – druhé najľudnatejšie veľkomesto Spojených štátov amerických. V samotnom L.A. síce nájdete “iba” štyri milióny ľudí, avšak v širšej metropolitnej oblasti Greater Los Angeles žije okolo 18 miliónov obyvateľov. Vo vcelku rušnom “meste anjelov” (City of Angels) si samozrejme neodpustite návštevu mekky filmového biznisu – “nalešteného” Hollywoodu (“Tinseltown”) či famózneho Beverly Hills (k jedným z nickov patrí i “90210″), kde má trvalú adresu mnoho amerických prominentov. Najmladší “účastníci zájazdu” si určite prídu na svoje v anaheimskom Disneylande.

Fascinujúce národné parky na západe USA

V závislosti od ročného obdobia skúste spoznať i nádherné kalifornské “National Parks”. Istotne si vyberiete z množstva impresívnych parkov (či prírodných rezervácií) – majestátny žulový Yosemite N.P., divoký Sequoia N.P. s najvyšším vrchom USA okrem Aljašky Mt. Whitney (4421 m), drsný Death Valley N.P. (s najnižším miestom -86 m a rekordnou teplotou 56,7 °C v roku 1913) či doslova fantastickým Joshua Tree N.P (s unikátnym porastom Yucca palm nazývaným i Joshua tree).

Alternatívy nízkonákladovej pozemnej dopravy v západnej časti USA

Americký low costový autobusový dopravca Megabus rozšíril svoju sieť i na západnom pobreží USA. V rámci Nevady a Kalifornie takto máte šancu pri kúpe v dostatočnom časovom predstihu (počas pravidelných akcií) kúpiť cestovné lístky medzi Las Vegas a Los Angeles či L.A. a San Francisco (ale aj do ďalších miest v Kalifornii) už od 1 USD. Najnižšie sumy platia i na nočné spoje, takže týmto spôsobom možno ľahko ušetriť finančné prostriedky za ubytovanie počas 1-2 nocí a zároveň aj čas, ktorý sa dá efektívnejšie využiť pri objavovaní ďalších miestnych pozoruhodností.

0