VLetenky

Nevada s Condor Airlines od 438 EUR

Grand Canyon
Odskočíte si aj do susednej Arizony s “Grand Canyon National Park”? (foto: Filio/Pixabay/CC0)

Americké Sin City sa zaraďuje k populárnym cestovateľským cieľom v každom ročnom období, o čom sa presvedčíte (aj v rámci vianočných sviatkov) s nemeckou aerolíniou Condor (s odletom z Prahy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do Las Vegas alias “Mesto hriechov” v americkom štáte Nevada sa dajú kúpiť za 438 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla.

Podmienky predaja a dostupnosť:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve od začiatku novembra 2018 do konca marca 2019 (s predajom do aktualizácie tarifu / do vyčerpania termínov).

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Nevady nech poslúži odlet z českej Prahy (PRG) dňa 13. decembra s návratom z amerického Las Vegas (LAS) dňa 25. decembra 2018.

Rezervácia leteniek:
Praha – Las Vegas za 438 EUR (13.12.-25.12.2018)

Nízkonákladová pozemná doprava na západe USA

Americký low costový autobusový dopravca Megabus rozšíril svoju sieť aj na západnom pobreží USA. V rámci Nevady a Kalifornie takto máte možnosť pri nákupe v dostatočnom časovom predstihu (počas pravidelných akcií) kúpiť cestovné lístky medzi Las Vegas a Los Angeles či L.A. a San Francisco (ale i do ďalších miest v Kalifornii) už od 1 USD. Najnižšie sumy platia aj na nočné spoje, takže týmto spôsobom možno ľahko ušetriť finančné prostriedky za ubytovanie v priebehu 1-2 nocí a zároveň aj čas, ktorý sa dá efektívnejšie využiť pri objavovaní ďalších miestnych špecialít.

PRG-LAS
Praha, Česká republika – Las Vegas, USA (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Las Vegas, Nevada a západ USA

Sin City a širšie okolie

Aj napriek skutočnosti, že 600-tisícové “hriešne mesto” Las Vegas v Nevade sa ani zďaleka neradí k najľudnatejším sídlam USA, považuje sa za hlavné mesto zábavy na svete ako i za svetovú svadobnú metropolu. Aj v prípade, ak neholdujete hazardným hrám, vychutnajte si tradičnú atmosféru svetoznámeho Las Vegas Strip či nemenej lákavej, skvele nasvietenej Fremont Street. Z “Vegas” to nebudete mať ďaleko (asi 4 hod jazdy na východ) ani do legendárneho Grand Canyonu, neskutočne fotogenického kaňonu vyhĺbeného riekou Colorado s dĺžkou 446 km, šírkou 29 km a hĺbkou 1,8 km.

Pozoruhodné Greater Los Angeles

Zhruba 500 km na juhozápad od Las Vegas natrafíte na Los Angeles (L.A.) – druhé najľudnatejšie veľkomesto Spojených štátov amerických. V samotnom L.A. síce nájdete “len” štyri milióny ľudí, avšak v širšej metropolitnej oblasti Greater Los Angeles žije okolo 18 miliónov obyvateľov. V celkom rušnom “meste anjelov” (City of Angels) si samozrejme neodpustite návštevu mekky filmového biznisu – “nablýskaného” Hollywoodu (“Tinseltown”) či znamenitého Beverly Hills (k jedným z nickov patrí i “90210″), kde má trvalú adresu mnoho amerických prominentov. Najmladší “účastníci zájazdu” si zaiste prídu na svoje v anaheimskom Disneylande.

Fantastické národné parky na západe USA

V závislosti od ročného obdobia skúste spoznať aj prekrásne kalifornské “National Parks”. Určite si vyberiete z množstva pôsobivých parkov (či prírodných rezervácií) – impozantný žulový Yosemite N.P., divoký Sequoia N.P. s najvyšším vrchom USA okrem Aljašky Mt. Whitney (4421 m), drsný Death Valley N.P. (s najnižším miestom -86 m a rekordnou teplotou 56,7 °C v roku 1913) či fascinujúcim Joshua Tree N.P (s jedinečným porastom Yucca palm zvaným i Joshua tree).

0