VLetenky

Nevada s Condor Airlines od 340 EUR

Grand Canyon
Odskočíte si i do “Grand Canyon National Park”? (foto: Q9889/Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0)

Americké Sin City sa radí k obľúbeným cestovateľským cieľom v každom ročnom období, o čom sa presvedčíte s nemeckou aerolíniou Condor (s odletom z Prahy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do Las Vegas (alias “Mesto hriechov”) v americkom štáte Nevada sú v predaji za 340 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla.

Podmienky predaja a dostupnosť:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve počas januára / februára 2019 (s predajom do aktualizácie tarifu / do vyčerpania termínov).

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Nevady nech poslúži odlet z českej Prahy (PRG) dňa 29. januára s návratom z amerického Las Vegas (LAS) dňa 5. februára 2019.

Rezervácia leteniek:
Praha – Las Vegas za 340 EUR (29.01.-05.02.2019)

Nízkonákladová pozemná doprava na západe USA

Americký low costový autobusový dopravca Megabus rozšíril svoju sieť i na západnom pobreží USA. V rámci Nevady a Kalifornie takto máte možnosť pri kúpe v dostatočnom časovom predstihu (počas pravidelných akcií) kúpiť cestovné lístky medzi Las Vegas a Los Angeles či L.A. a San Francisco (ale aj do ďalších miest v Kalifornii) už od 1 USD. Najnižšie sumy platia i na nočné spoje, takže týmto spôsobom sa dajú ľahko ušetriť finančné prostriedky za ubytovanie v priebehu 1-2 nocí a zároveň i čas, ktorý možno efektívnejšie využiť pri objavovaní ďalších miestnych pozoruhodností.

PRG-LAS
Praha, Česká republika – Las Vegas, USA (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Las Vegas, Nevada a západ USA

Sin City a širšie okolie

I napriek skutočnosti, že 600-tisícové “hriešne mesto” Las Vegas v Nevade sa ani zďaleka nezaraďuje k najľudnatejším sídlam USA, pokladá sa za hlavné mesto zábavy na svete ako aj za svetovú svadobnú metropolu. I v prípade, ak neholdujete hazardným hrám, vychutnajte si typickú atmosféru legendárneho Las Vegas Strip či nemenej pútavej, skvele nasvietenej Fremont Street. Z “Vegas” to nebudete mať ďaleko (asi 4 hod jazdy na východ) ani do svetoznámeho Grand Canyonu, nesmierne fotogenického kaňonu vyhĺbeného riekou Colorado s dĺžkou 446 km, šírkou 29 km a hĺbkou 1,8 km.

Pozoruhodné Greater Los Angeles

Približne 500 km na juhozápad od Las Vegas narazíte na Los Angeles (L.A.) – druhé najľudnatejšie veľkomesto Spojených štátov amerických. V samotnom L.A. síce nájdete “len” štyri milióny ľudí, avšak v širšej metropolitnej oblasti Greater Los Angeles žije okolo 18 miliónov obyvateľov. Vo vcelku rušnom “meste anjelov” (City of Angels) si samozrejme neodpustite návštevu mekky filmového biznisu – “nablýskaného” Hollywoodu (“Tinseltown”) či famózneho Beverly Hills (k jedným z nickov patrí aj “90210″), kde má trvalú adresu množstvo amerických prominentov. Najmladší “účastníci zájazdu” si istotne prídu na svoje v anaheimskom Disneylande.

Fascinujúce národné parky na západe USA

V závislosti od ročného obdobia skúste uvidieť i nádherné kalifornské “National Parks”. Určite si vyberiete z mnohých impresívnych parkov (či prírodných rezervácií) – majestátny žulový Yosemite N.P., divoký Sequoia N.P. s najvyšším vrchom USA okrem Aljašky Mt. Whitney (4421 m), drsný Death Valley N.P. (s najnižším miestom -86 m a rekordnou teplotou 56,7 °C v roku 1913) či fantastickým Joshua Tree N.P (s unikátnym porastom Yucca palm zvaným aj Joshua tree).

0