VLetenky

Neapol s Wizz Air za 59 EUR

Corricella
Farebný ostrov Procida s marinou Corricella v Neapolskom zálive (foto: Porfirio/Flickr/CC BY 2.0)

Obdivuhodný región Kampánia (Neapol so svojím okolím) v južnom Taliansku máte šancu spoznať pri využití ponuky leteckej spoločnosti Wizz Air (s odletom z budapeštianskeho leteckého prístavu).

Spiatočné letenky do talianskeho Neapolu sa predávajú za 17980 HUF (alebo v prepočte cca 59 EUR) s odletom zo spomínanej Budapešti. Uvedená suma platí pri absolvovaní letu s “malou” príručnou batožinou, pričom členovia Wizz Discount Club (WDC) zaplatia iba 11780 HUF (asi 39 EUR). Dostupnosť leteniek v tejto cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve v priebehu mája a júna 2015 (a za podobnú či prípadne i o máličko nižšiu sumu aj počas zimného letového poriadku).

Príklad rezervácie obojsmernej letenky do Kampánie nech bude napr. odlet z maďarskej Budapešti (BUD) dňa 18. júna s návratom z talianskeho Neapolu (NAP) dňa 25. júna 2015.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Neapol za 17980 HUF bez WDC / 11780 HUF s WDC (18.06.-25.06.2015)

Neapol a Kampánia

Neapol a okolie

Skoro miliónový Neapol, administratívne a kultúrne centrum Kampánie, Vás očakáva pod majestátnym Vezuvom (1281 m) v južnej časti Apeninského polostrova. Skvelý región Kampánie Vás určite príjemne prekvapí v každom ročnom období. Priamo v samotnom Neapole, na čarovnom pobreží príjemného Stredozemného mora, Vás čaká impozantný hrad Castel dell’Ovo.

Znamenitý Vezuv a archeologické špeciality

Vášnivých milovníkov dávnej histórie a archeológie istotne oslovia staroveké Pompeje či Herculaneum, slúžiace ako smutná pamiatka na prekvitajúce rímske mestá, ktoré sa stali tragickými obeťami gigantickej sopečnej erupcie zlovestného Vezuvu v r. 79 n.l. (jedinej aktívnej sopky na európskom svetadili s výnimkou ostrovného Islandu v rámci uplynulých sto rokov).

Vynikajúce Amalfi a nádherné ostrovy v Neapolskom zálive

Pravdepodobne k najfotogenickejším oblastiam talianskej Kampánie (a zrejme aj celého úžasného Apeninského polostrova) sa radí fascinujúce skalnaté pobrežie v okolí okúzľujúceho mesta Amalfi (Costiera Amalfitana) medzi Salernom a Sorrentom s prekrásnymi mestečkami Praiano a Positano. Svojou jedinečnou krásou však ani trochu nezaostávajú neďaleké ostrovy v Neapolskom zálive – magické Capri či pôvabná Ischia s fascinujúcim hradom Castello Aragonese.

0