VLetenky

Neapol s Wizz Air od 59 EUR

Positano
Malebné mestečko Positano na Amalfi/Costiera Amalfitana (foto: Eric Hossinger/Flickr/CC BY 2.0)

Grandiózny región Kampánia (Neapol so svojím okolím) v južnom Taliansku máte príležitosť spoznať pri využití ponuky leteckej spoločnosti Wizz Air (s odletom z budapeštianskeho letiska).

Spiatočné letenky do talianskeho Neapolu kúpite za 17980 HUF (alebo v prepočte cca 59 EUR) s odletom zo spomínanej Budapešti. Uvedená cena platí pri absolvovaní letu s “malou” príručnou batožinou, pričom členovia Wizz Discount Club (WDC) zaplatia len 11780 HUF (asi 39 EUR). Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete vo veľmi obmedzenom množstve predovšetkým počas jarných mesiacov (t.j. v priebehu apríla a mája 2015).

Príklad rezervácie obojsmernej letenky do Kampánie nech bude napr. odlet z maďarskej Budapešti (BUD) dňa 9. apríla s návratom z talianskeho Neapolu (NAP) dňa 16. apríla 2015.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Neapol za 17980 HUF bez WDC / 11780 HUF s WDC (09.04.-16.04.2015)

Neapol a Kampánia

Neapol a okolie

Takmer miliónový Neapol, administratívne a kultúrne centrum Kampánie, Vás čaká pod impozantným Vezuvom (1281 m) v južnej partii Apeninského polostrova. Úžasný región Kampánie Vás istotne príjemne prekvapí v každom ročnom období. Priamo v samotnom Neapole, na kúzelnom pobreží pohodového Stredozemného mora, Vás očakáva majestátny hrad Castel dell’Ovo.

Famózny Vezuv a archeologické pozoruhodnosti

Vášnivých milovníkov dávnej histórie a archeológie určite oslovia staroveké Pompeje či Herculaneum, slúžiace ako smutná pamiatka na prekvitajúce rímske mestá, ktoré sa stali tragickými obeťami obrovskej sopečnej erupcie zlovestného Vezuvu v r. 79 n.l. (jedinej aktívnej sopky na európskom kontinente s výnimkou ostrovného Islandu v rámci uplynulých sto rokov).

Excelentné Amalfi a prekrásne ostrovy v Neapolskom zálive

Zrejme k najfotogenickejším oblastiam talianskej Kampánie (a pravdepodobne i celého skvelého Apeninského polostrova) sa zaraďuje fantastické skalnaté pobrežie v okolí očarujúceho mesta Amalfi (Costiera Amalfitana) medzi Salernom a Sorrentom s nádhernými mestečkami Praiano a Positano. Svojou unikátnou krásou však ani trošku nezaostávajú neďaleké ostrovy v Neapolskom zálive – dramatické Capri či príťažlivá Ischia s fantastickým hradom Castello Aragonese.

0