VLetenky

Neapol s Wizz Air od 58 EUR

Neapolský záliv
Neskutočný stredomorský ostrov Capri v Neapolskom zálive (foto: nedim chaabene/Flickr/CC BY 2.0)

Malebný región Kampánia (Neapol so svojím okolím) v južnom Taliansku máte príležitosť vzhliadnuť vďaka ponuke leteckej spoločnosti Wizz Air (s odletom z budapeštianskeho leteckého prístavu).

Spiatočné letenky do talianskeho Neapolu sú v predaji za 17980 HUF (alebo v prepočte asi 59 EUR) s odletom zo spomínanej Budapešti. Uvedená suma platí pri absolvovaní letu s “malou” príručnou batožinou, pričom členovia Wizz Discount Club (WDC) zaplatia len 12180 HUF (cca 39 EUR). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete vo veľmi obmedzenom množstve počas septembra 2015 (a za podobnú či prípadne o niečo vyššiu sumu aj v zimnom letovom poriadku).

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Kampánie môže byť odlet z maďarskej Budapešti (BUD) dňa 17. septembra s návratom z talianskeho Neapolu (NAP) dňa 24. septembra 2015.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Neapol za 17980 HUF bez WDC / 12180 HUF s WDC (17.09.-24.09.2015)

Neapol a Kampánia

Neapol a okolie

Takmer miliónový Neapol, administratívne a kultúrne centrum Kampánie, Vás čaká pod impozantným Vezuvom (1281 m) v južnej partii Apeninského polostrova. Úžasný región Kampánie Vás istotne príjemne prekvapí v každom ročnom období. Priamo v samotnom Neapole, na kúzelnom pobreží pohodového Stredozemného mora, Vás očakáva majestátny hrad Castel dell’Ovo.

Famózny Vezuv a archeologické pozoruhodnosti

Vášnivých milovníkov dávnej histórie a archeológie určite oslovia staroveké Pompeje či Herculaneum, slúžiace ako smutná pamiatka na prekvitajúce rímske mestá, ktoré sa stali tragickými obeťami zdrvujúcej sopečnej erupcie zlovestného Vezuvu v r. 79 n.l. (jedinej aktívnej sopky na európskom kontinente s výnimkou ostrovného Islandu v rámci uplynulých sto rokov).

Excelentné Amalfi a prekrásne ostrovy v Neapolskom zálive

Zrejme k najfotogenickejším oblastiam talianskej Kampánie (a pravdepodobne i celého skvelého Apeninského polostrova) sa zaraďuje fantastické skalnaté pobrežie v okolí očarujúceho mesta Amalfi (Costiera Amalfitana) medzi Salernom a Sorrentom s nádhernými mestečkami Praiano a Positano. Svojou unikátnou krásou však ani trošku nezaostávajú neďaleké ostrovy v Neapolskom zálive – dramatické Capri či príťažlivá Ischia s fantastickým hradom Castello Aragonese.

0