VLetenky

Neapol s Wizz Air od 29 EUR

Neapolský záliv
Castello Aragonese na ostrove Ischia (foto: Otrebor81/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Malebný región Kampánia (Neapol so svojím okolím) v južnom Taliansku máte možnosť uvidieť pri využití ponuky leteckej spoločnosti Wizz Air (s odletom z Budapešti).

Spiatočné letenky do talianskeho Neapolu sú v predaji za 8980 HUF (alebo v prepočte cca 29 EUR) s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu.

Uvedená suma platí pri absolvovaní letu s “malou” príručnou batožinou, pričom členovia Wizz Discount Club (WDC) zaplatia len 6180 HUF (asi 20 EUR). Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete vo veľmi obmedzenom množstve v priebehu januára a februára 2016 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Kampánie môže byť odlet z maďarskej Budapešti (BUD) dňa 14. januára s návratom z talianskeho Neapolu (NAP) dňa 21. januára 2016.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Neapol za 8980 HUF bez WDC / 6180 HUF s WDC (14.01.-21.01.2016)

Neapol a Kampánia

Neapol a okolie

Skoro miliónový Neapol, administratívne a kultúrne centrum Kampánie, Vás očakáva pod majestátnym Vezuvom (1281 m) v južnej časti Apeninského polostrova. Skvelý región Kampánie Vás určite príjemne prekvapí v každom ročnom období. Priamo v samotnom Neapole, na čarovnom pobreží príjemného Stredozemného mora, Vás čaká impozantný hrad Castel dell’Ovo.

Znamenitý Vezuv a archeologické špeciality

Vášnivých milovníkov dávnej histórie a archeológie istotne oslovia staroveké Pompeje či Herculaneum, slúžiace ako smutná pamiatka na prekvitajúce rímske mestá, ktoré sa stali tragickými obeťami zdrvujúcej sopečnej erupcie obávaného Vezuvu v r. 79 n.l. (jedinej aktívnej sopky na európskom svetadieli s výnimkou ostrovného Islandu v rámci uplynulých sto rokov).

Vynikajúce Amalfi a nádherné ostrovy v Neapolskom zálive

Pravdepodobne k najfotogenickejším oblastiam talianskej Kampánie (a zrejme aj celého úžasného Apeninského polostrova) sa radí fascinujúce skalnaté pobrežie v okolí okúzľujúceho mesta Amalfi (Costiera Amalfitana) medzi Salernom a Sorrentom s prekrásnymi mestečkami Praiano a Positano. Svojou jedinečnou krásou však ani trochu nezaostávajú neďaleké ostrovy v Neapolskom zálive – magické Capri či pôvabná Ischia s fascinujúcim hradom Castello Aragonese.

0