VLetenky

Neapol s Ryanair od 47 EUR

Capri
Via Krupp na juhu talianskeho ostrova Capri v Neapolskom zálive (foto: yashima/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Nielen na cestu počas letných prázdnin do regiónu Kampánia v južnom Taliansku máte možnosť využiť ponuku leteckej spoločnosti Ryanair (s odletom z juhopoľského Krakova).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do pulzujúceho srdca Kampánie – juhotalianskeho veľkomesta Neapol – sú v predaji za 200 PLN (alebo cca 47 EUR) s odletom zo spomínaného krakovského letiska Jána Pavla II.

Podmienky predaja:
Uvedená cena platí pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť prázdninových leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve od konca júla do konca augusta 2018 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania termínov).

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky do Kampánie nech bude napr. odlet z poľského Krakova (KRK) dňa 31. júla s návratom z talianskeho Neapolu (NAP) dňa 25. augusta 2018 (za 47 EUR).

Alternatívou rezervácie spiatočnej letenky do Kampánie môže byť odlet z poľského Krakova (KRK) dňa 7. augusta s návratom z talianskeho Neapolu (NAP) dňa 25. augusta 2018 (za 50 EUR).

Rezervácia letenky:
Krakov – Neapol za 200 PLN / 47 EUR (31.07.-25.08.2018)
Krakov – Neapol za 212 PLN / 50 EUR (07.08.-25.08.2018)

KRK-NAP
Krakov, Poľsko – Neapol, Taliansko (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Neapol a Kampánia

Neapol a okolie

Takmer miliónový Neapol, administratívne a kultúrne centrum Kampánie, Vás čaká pod impozantným Vezuvom (1281 m) v južnej partii Apeninského polostrova. Úžasný región Kampánie Vás istotne príjemne prekvapí v každom ročnom období. Priamo v samotnom Neapole, na kúzelnom pobreží príjemného Stredozemného mora, Vás očakáva majestátny hrad Castel dell’Ovo.

Famózny Vezuv a archeologické pozoruhodnosti

Vášnivých milovníkov dávnej histórie a archeológie určite oslovia staroveké Pompeje či Herculaneum, slúžiace ako smutná pamiatka na prekvitajúce rímske mestá, ktoré sa stali tragickými obeťami zdrvujúcej sopečnej erupcie zlovestného Vezuvu v r. 79 n.l. (jedinej aktívnej sopky na európskom “kontinente” s výnimkou ostrovného Islandu v rámci uplynulých sto rokov).

Excelentné Amalfi a prekrásne ostrovy v Neapolskom zálive

Zrejme k najfotogenickejším oblastiam talianskej Kampánie (a pravdepodobne i celého skvelého Apeninského polostrova) patrí fantastické skalnaté pobrežie v okolí očarujúceho mesta Amalfi (Costiera Amalfitana) medzi Salernom a Sorrentom s nádhernými mestečkami Praiano a Positano. Svojou unikátnou krásou však ani trošku nezaostávajú neďaleké ostrovy v Neapolskom zálive – dramatické Capri či pôvabná Ischia s fantastickým hradom Castello Aragonese.

0