VLetenky

Neapol s Easy Jet od 69 EUR

Amalfi
Mestečko Positano v oblasti “Costiera Amalfitana” (foto: JeCCo/Wikimedia Commons/CC BY 4.0)

Na spoznanie grandiózneho regiónu Kampánia v južnom Taliansku (aj počas letných prázdnin) máte šancu využiť novú linku leteckej spoločnosti Easy Jet (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do pulzujúceho srdca Kampánie – juhotalianskeho veľkomesta Neapol – sú v predaji za 69 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Uvedená cena platí pri cestovaní (iba) s príručnou batožinou (s rozmerom do 56x45x25 cm a neobmedzeným hmotnostným limitom). V celkovej sume bude započítaný i paušálny poplatok za platbu kartou (nedá sa mu vyhnúť, ale nezávisí od množstva segmentov ani od počtu cestujúcich).

Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete vo veľmi obmedzenom množstve v čase od apríla do júla 2016 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Kampánie môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 8. apríla s návratom z talianskeho Neapolu (NAP) dňa 18. apríla 2016.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Neapol za 69 EUR (08.04.-18.04.2016)
Viedeň – Neapol za 77 EUR (01.07.-15.07.2016)

Neapol a Kampánia

Neapol a okolie

Skoro miliónový Neapol, administratívne a kultúrne centrum Kampánie, Vás očakáva pod majestátnym Vezuvom (1281 m) v južnej časti Apeninského polostrova. Skvelý región Kampánie Vás určite príjemne prekvapí v každom ročnom období. Priamo v samotnom Neapole, na čarovnom pobreží príjemného Stredozemného mora, Vás čaká impozantný hrad Castel dell’Ovo.

Znamenitý Vezuv a archeologické špeciality

Vášnivých milovníkov dávnej histórie a archeológie istotne oslovia staroveké Pompeje či Herculaneum, slúžiace ako smutná pamiatka na prekvitajúce rímske mestá, ktoré sa stali tragickými obeťami zdrvujúcej sopečnej erupcie zlovestného Vezuvu v r. 79 n.l. (jedinej aktívnej sopky na európskom svetadieli s výnimkou ostrovného Islandu v rámci uplynulých sto rokov).

Vynikajúce Amalfi a nádherné ostrovy v Neapolskom zálive

Pravdepodobne k najfotogenickejším oblastiam talianskej Kampánie (a zrejme aj celého úžasného Apeninského polostrova) sa radí fascinujúce skalnaté pobrežie v okolí okúzľujúceho mesta Amalfi (Costiera Amalfitana) medzi Salernom a Sorrentom s prekrásnymi mestečkami Praiano a Positano. Svojou jedinečnou krásou však ani trochu nezaostávajú neďaleké ostrovy v Neapolskom zálive – magické Capri či príťažlivá Ischia s fascinujúcim hradom Castello Aragonese.

0