VLetenky

Neapol s Easy Jet od 58 EUR

Amalfi
Mestečko Ravello (Villa Rufolo) na Amalfi (foto: Mentnafunangann/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Nielen za “predĺženým letom” do obdivuhodného regiónu Kampánia v južnom Taliansku máte príležitosť využiť ponuku leteckej spoločnosti Easy Jet (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do rušného srdca Kampánie – juhotalianskeho veľkomesta Neapol – sa predávajú za 58 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Uvedená cena platí pri cestovaní (len) s príručnou batožinou (s rozmerom do 56x45x25 cm a neobmedzeným hmotnostným limitom). V celkovej sume bude zarátaný aj paušálny poplatok za platbu kartou (nedá sa mu vyhnúť, ale nezávisí od množstva segmentov ani od počtu cestujúcich).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve najmä v čase od septembra do decembra 2016 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania termínov).

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Kampánie nech poslúži odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 28. septembra s návratom z talianskeho Neapolu (NAP) dňa 5. októbra 2016.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Neapol za 58 EUR (28.09.-05.10.2016 / manuálne zadanie)

Neapol a Kampánia

Neapol a okolie

Takmer miliónový Neapol, administratívne a kultúrne centrum Kampánie, Vás čaká pod impozantným Vezuvom (1281 m) v južnej partii Apeninského polostrova. Úžasný región Kampánie Vás istotne príjemne prekvapí v každom ročnom období. Priamo v samotnom Neapole, na kúzelnom pobreží pohodového Stredozemného mora, Vás očakáva majestátny hrad Castel dell’Ovo.

Famózny Vezuv a archeologické pozoruhodnosti

Vášnivých milovníkov dávnej histórie a archeológie určite oslovia staroveké Pompeje či Herculaneum, slúžiace ako smutná pamiatka na prekvitajúce rímske mestá, ktoré sa stali tragickými obeťami zdrvujúcej sopečnej erupcie obávaného Vezuvu v r. 79 n.l. (jedinej aktívnej sopky na európskom “kontinente” s výnimkou ostrovného Islandu v rámci uplynulých sto rokov).

Výborné Amalfi a prekrásne ostrovy v Neapolskom zálive

Zrejme k najfotogenickejším oblastiam talianskej Kampánie (a pravdepodobne i celého skvelého Apeninského polostrova) sa zaraďuje fantastické skalnaté pobrežie v okolí očarujúceho mesta Amalfi (Costiera Amalfitana) medzi Salernom a Sorrentom s nádhernými mestečkami Praiano a Positano. Svojou unikátnou krásou však ani trošku nezaostávajú neďaleké ostrovy v Neapolskom zálive – dramatické Capri či pôvabná Ischia s fantastickým hradom Castello Aragonese.

0