VLetenky

Neapol s Easy Jet od 56 EUR

Amalfi
Villa Rufolo v mestečku Ravello na Amalfi (foto: Mentnafunangann/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Nielen na letný “predĺžený víkend” do grandiózneho regiónu Kampánia v južnom Taliansku možno využiť ponuku leteckej spoločnosti Easy Jet (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do pulzujúceho srdca Kampánie – juhotalianskeho veľkomesta Neapol – sa dajú kúpiť za 56 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Uvedená cena platí pri cestovaní (iba) s príručnou batožinou (s rozmerom do 56x45x25 cm a neobmedzeným hmotnostným limitom). V celkovej sume bude započítaný i paušálny poplatok za platbu kartou (nedá sa mu vyhnúť, ale nezávisí od množstva segmentov ani od počtu cestujúcich).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým v druhom kvartáli roku 2017 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania termínov).

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Kampánie môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 16. júna (piatok) s návratom z talianskeho Neapolu (NAP) dňa 19. júna 2017 (pondelok).

Rezervácia letenky:
Viedeň – Neapol za 56 EUR (16.06.-19.06.2017 / web dopravcu)

Neapol a Kampánia

Neapol a okolie

Skoro miliónový Neapol, administratívne a kultúrne centrum Kampánie, Vás očakáva pod majestátnym Vezuvom (1281 m) v južnej časti Apeninského polostrova. Skvelý región Kampánie Vás určite príjemne prekvapí v každom ročnom období. Priamo v samotnom Neapole, na čarovnom pobreží pohodového Stredozemného mora, Vás čaká impozantný hrad Castel dell’Ovo.

Znamenitý Vezuv a archeologické špeciality

Vášnivých milovníkov dávnej histórie a archeológie istotne oslovia staroveké Pompeje či Herculaneum, slúžiace ako smutná pamiatka na prekvitajúce rímske mestá, ktoré sa stali tragickými obeťami zničujúcej sopečnej erupcie zlovestného Vezuvu v r. 79 n.l. (jedinej aktívnej sopky na európskom “kontinente” s výnimkou ostrovného Islandu v rámci uplynulých sto rokov).

Excelentné Amalfi a nádherné ostrovy v Neapolskom zálive

Pravdepodobne k najfotogenickejším oblastiam talianskej Kampánie (a zrejme aj celého úžasného Apeninského polostrova) sa radí fascinujúce skalnaté pobrežie v okolí okúzľujúceho mesta Amalfi (Costiera Amalfitana) medzi Salernom a Sorrentom s prekrásnymi mestečkami Praiano a Positano. Svojou jedinečnou krásou však ani trochu nezaostávajú neďaleké ostrovy v Neapolskom zálive – magické Capri či príťažlivá Ischia s fascinujúcim hradom Castello Aragonese.

0