VLetenky

Neapol s Easy Jet od 47 EUR

Capri
Marina Grande na talianskom ostrove Capri (foto: Gábor Pilise/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Na výlet do regiónu Kampánia v južnom Taliansku (aj na začiatku letného obdobia) máte možnosť využiť ponuku leteckej spoločnosti Easy Jet (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do pulzujúceho srdca Kampánie – juhotalianskeho veľkomesta Neapol – kúpite za 47 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou (s rozmerom do 56 x 45 x 25 cm a neobmedzeným hmotnostným limitom).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým v priebehu júna a októbra 2018 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania termínov).

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky do Kampánie nech bude napr. odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 6. júna s návratom z talianskeho Neapolu (NAP) dňa 12. júna 2018.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Neapol za 47 EUR (06.06.-12.06.2018 / pri dvoch cestujúcich)

VIE-NAP
Viedeň, Rakúsko – Neapol, Taliansko (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Neapol a Kampánia

Neapol a okolie

Takmer miliónový Neapol, administratívne a kultúrne centrum Kampánie, Vás čaká pod impozantným Vezuvom (1281 m) v južnej partii Apeninského polostrova. Úžasný región Kampánie Vás istotne príjemne prekvapí v každom ročnom období. Priamo v samotnom Neapole, na kúzelnom pobreží pohodového Stredozemného mora, Vás očakáva majestátny hrad Castel dell’Ovo.

Famózny Vezuv a archeologické špeciality

Vášnivých milovníkov dávnej histórie a archeológie určite oslovia staroveké Pompeje či Herculaneum, slúžiace ako smutná pamiatka na prekvitajúce rímske mestá, ktoré sa stali tragickými obeťami zdrvujúcej sopečnej erupcie obávaného Vezuvu v r. 79 n.l. (jedinej aktívnej sopky na európskom “kontinente” s výnimkou ostrovného Islandu v rámci uplynulých sto rokov).

Excelentné Amalfi a prekrásne ostrovy v Neapolskom zálive

Zrejme k najfotogenickejším oblastiam talianskej Kampánie (a pravdepodobne i celého skvelého Apeninského polostrova) sa zaraďuje fantastické skalnaté pobrežie v okolí očarujúceho mesta Amalfi (Costiera Amalfitana) medzi Salernom a Sorrentom s nádhernými mestečkami Praiano a Positano. Svojou unikátnou krásou však ani trošku nezaostávajú neďaleké ostrovy v Neapolskom zálive – dramatické Capri či pôvabná Ischia s fantastickým hradom Castello Aragonese.

0