VLetenky

Namíbia s Qatar Airways od 568 EUR

Namib-Naukluft National Park
Sossusvlei v národnom parku Namib-Naukluft National Park (foto: Monica Guy/Flickr/CC BY 2.0)

Pútavá Namíbijská púšť a Kalahari, druhý najväčší kaňon sveta Fish River Canyon, množstvo divokej africkej zveri, či vskutku netypické a priateľské domorodé kmene – to všetko Vás čaká pri návšteve africkej Namíbie s Qatar Airways z aliancie Oneworld v spolupráci s partnermi (s odletom z Prahy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do namíbijského hlavného mesta Windhoek sa predávajú za 15333 CZK (alebo v prepočte cca 568 EUR) s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú min. dobu pobytu 3 dni alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 5 mesiacov a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v čase od začiatku októbra 2016 do konca júna 2017.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Namíbie nech poslúži odlet z Prahy (PRG) dňa 3. novembra s návratom z namíbijskej metropoly Windhoek (WDH) dňa 14. novembra 2016.

Rezervácia letenky:
Praha – Windhoek za 15333 CZK (03.11.-14.11.2016)

Namíbia

Fascinujúca Namíbia v sebe nezaprie relatívne výrazný nemecký vplyv (čím sa zásadným spôsobom líši od susedných štátov) – dokazujú to i germánsky znejúce názvy niektorých miest (Lüderitz). Na území tejto impozantnej krajiny položenej v južnej partii čierneho kontinentu sa nachádza niekoľko mimoriadne lákavých národných parkov a množstvo iných cestovateľských pozoruhodností.

Geniálne národné parky plné zveri

Fanúšikovia africkej fauny by si určite nemali nechať ujsť najmä Etosha National Park. Priaznivcov prekrásnych horských scenérií a pešej turistiky zaiste upúta dych berúci Fish River Canyon Park – jeden z najväčších svetových kaňonov (súčasť medzinárodného chráneného systému Ai-Ais/Richtersveld Transfrontier Park, pokračujúceho do susednej Juhoafrickej republiky).

Vyberiete si Skeleton Coast, Kaokoland, Namib Desert, Kalahari alebo všetko naraz?

Nesmierne dramatická časť pobrežia Atlantického oceánu, príznačne pomenovaná Skeleton Coast podľa (vrakov) stroskotaných lodí, pôsobí takisto výnimočne fotogenicky. Fantastický severozápadný región Kaokoland obývajú unikátne domorodé kmene, povestné svojou originalitou aj priateľskosťou. Ale i na prvý pohľad zdanlivo nehostinné púšte Namib Desert a Kalahari, pokrývajúce prevažnú partiu tejto obrovitej africkej krajiny, dokážu osloviť svojím jedinečným kúzlom a šarmom.

0