VLetenky

Namíbia s Lufthansou od 506 EUR

Namib-Naukluft National Park
Úžasný Namib-Naukluft National Park (foto: Yathin S Krishnappa/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Pútavá Namíbijská púšť a Kalahari, druhý najväčší kaňon sveta Fish River Canyon, množstvo divokej africkej zveri, či vskutku netypické a priateľské domorodé kmene – to Vás čaká v africkej Namíbie so zaujímavým tarifom Lufthansa Group v spolupráci s partnerskými aerolíniami (s odletom z Budapešti).

Spiatočné letenky do Windhoek (v centre krajiny) sa predávajú za 506 EUR s odletom zo spomínaného budapeštianskeho letiska. Tarifné podmienky stanovujú odlety v čase 30.12.-24.06. a 01.09.-19.12., min. dobu pobytu 6 dní, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve najmä v prvých mesiacoch roku 2016 (a za príplatok aj v roku 2015).

Príklad rezervácie obojsmernej letenky do Namíbie nech bude napr. odlet z Budapešti (BUD) dňa 1. februára s návratom z namíbijskej metropoly Windhoek (WDH) dňa 15. februára 2015.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Windhoek za 506 EUR (01.02.-15.02.2016)

Namíbia

Fascinujúca Namíbia v sebe nezaprie relatívne výrazný nemecký vplyv (čím sa zásadným spôsobom líši od susedných štátov) – dokazujú to i germánsky znejúce názvy niektorých miest (Lüderitz). Na území tejto impozantnej krajiny položenej v južnej partii čierneho kontinentu sa nachádza niekoľko mimoriadne atraktívnych národných parkov a množstvo ďalších cestovateľských pozoruhodností.

Geniálne národné parky plné zveri

Fanúšikovia africkej fauny by si určite nemali nechať ujsť najmä Etosha National Park. Priaznivcov prekrásnych horských scenérií a pešej turistiky zaiste upúta dych berúci Fish River Canyon Park – jeden z najväčších svetových kaňonov (súčasť medzinárodného chráneného systému Ai-Ais/Richtersveld Transfrontier Park, pokračujúceho do susednej Juhoafrickej republiky).

Vyberiete si Skeleton Coast, Kaokoland, Namib Desert, Kalahari alebo všetko naraz?

Neuveriteľne dramatická časť pobrežia Atlantického oceánu, príznačne pomenovaná Skeleton Coast podľa (vrakov) stroskotaných lodí, pôsobí takisto výnimočne fotogenicky. Fantastický severozápadný región Kaokoland obývajú unikátne domorodé kmene, povestné svojou originalitou aj priateľskosťou. Ale i na prvý pohľad zdanlivo nehostinné púšte Namib Desert a Kalahari, pokrývajúce väčšinu tejto obrovskej africkej krajiny, dokážu osloviť svojím jedinečným čarom a šarmom.

0