VLetenky

Namíbia s Condor Airlines za 630 EUR

Namib-Naukluft National Park
Gigantický namíbijský národný park Namib-Naukluft National Park (foto: Klinkow/Pixabay/CC0)

Skvelá Namíbijská púšť a Kalahari, druhý najväčší kaňon planéty Fish River Canyon, množstvo divokej africkej zveri, či vskutku netradičné a priateľské domorodé kmene – to všetko Vás očakáva pri návšteve africkej Namíbie s Condor Airlines alias Condor Flugdienst v spolupráci s partnerskou leteckou spoločnosťou Austrian Airlines (s odletom z rakúskej Viedne).

Spiatočné letenky do namíbijského hlavného mesta Windhoek (v centre krajiny) sú v predaji za 630 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve najmä počas prvého štvrťroku 2016 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Namíbie môže byť odlet z Viedne (VIE) dňa 20. januára s návratom z namíbijskej metropoly Windhoek (WDH) dňa 1. februára 2016.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Windhoek za 630 EUR (20.01.-01.02.2016)

Namíbia

Fantastická Namíbia v sebe nezaprie pomerne výrazný nemecký vplyv (čím sa zásadným spôsobom líši od susedných štátov) – dokazujú to aj germánsky znejúce názvy niektorých miest (Lüderitz). Na území tejto majestátnej krajiny situovanej v južnej časti čierneho svetadielu sa nachádza niekoľko výnimočne lákavých národných parkov a mnoho iných cestovateľských špecialít.

Fenomenálne národné parky plné zveri

Priaznivci africkej fauny by si istotne nemali nechať ujsť hlavne Etosha National Park. Fanúšikov nádherných horských scenérií a pešej turistiky zaiste upúta dych berúci Fish River Canyon Park – jeden z najväčších svetových kaňonov (súčasť medzinárodného chráneného systému Ai-Ais/Richtersveld Transfrontier Park, pokračujúceho do susednej Juhoafrickej republiky).

Vyberiete si Skeleton Coast, Kaokoland, Namib Desert, Kalahari alebo všetko naraz?

Neskutočne magická časť pobrežia Atlantického oceánu, príznačne pomenovaná Skeleton Coast podľa (vrakov) stroskotaných lodí, pôsobí taktiež mimoriadne fotogenicky. Fascinujúci severozápadný región Kaokoland obývajú jedinečné domorodé kmene, povestné svojou originálnosťou i priateľskosťou. Ale aj na prvý pohľad zdanlivo nehostinné púšte Namib Desert a Kalahari, pokrývajúce prevažnú partiu tejto gigantickej africkej krajiny, dokážu osloviť svojím unikátnym kúzlom a šarmom.

0