VLetenky

Namíbia s Condor Airlines za 600 EUR

Namib-Naukluft National Park
Fotogenická Dead Vlei v národnom parku Namib-Naukluft N.P. (foto: Greg Willis/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Pútavá Namíbijská púšť a Kalahari, druhý najväčší kaňon zemegule Fish River Canyon, množstvo divokej africkej zveri, či vskutku netypické a priateľské domorodé kmene – to všetko Vás čaká pri návšteve africkej Namíbie s Condor Airlines alias Condor Flugdienst v spolupráci s partnerskou leteckou spoločnosťou Austrian Airlines (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do namíbijského hlavného mesta Windhoek (v centre krajiny) sa predávajú za 600 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Dostupnosť leteniek za najnižšiu cenu (resp. za príplatok) nájdete v obmedzenom množstve hlavne počas decembra 2015 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Namíbie nech poslúži odlet z Viedne (VIE) dňa 9. decembra s návratom z namíbijskej metropoly Windhoek (WDH) dňa 24. decembra 2015.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Windhoek za 600 EUR (09.12.-24.12.2015)

Namíbia

Fascinujúca Namíbia v sebe nezaprie relatívne výrazný nemecký vplyv (čím sa zásadným spôsobom líši od susedných štátov) – dokazujú to i germánsky znejúce názvy niektorých miest (Lüderitz). Na území tejto impozantnej krajiny položenej v južnej partii čierneho kontinentu sa nachádza niekoľko mimoriadne atraktívnych národných parkov a mnoho iných cestovateľských pozoruhodností.

Geniálne národné parky plné zveri

Fanúšikovia africkej fauny by si určite nemali nechať ujsť najmä Etosha National Park. Priaznivcov prekrásnych horských scenérií a pešej turistiky zaiste upúta dych berúci Fish River Canyon Park – jeden z najväčších svetových kaňonov (súčasť medzinárodného chráneného systému Ai-Ais/Richtersveld Transfrontier Park, pokračujúceho do susednej Juhoafrickej republiky).

Vyberiete si Skeleton Coast, Kaokoland, Namib Desert, Kalahari alebo všetko naraz?

Nesmierne dramatická partia pobrežia Atlantického oceánu, príznačne pomenovaná Skeleton Coast podľa (vrakov) stroskotaných lodí, pôsobí takisto výnimočne fotogenicky. Fantastický severozápadný región Kaokoland obývajú unikátne domorodé kmene, povestné svojou originalitou aj priateľskosťou. Ale i na prvý pohľad zdanlivo nehostinné púšte Namib Desert a Kalahari, pokrývajúce prevažnú časť tejto obrovskej africkej krajiny, dokážu osloviť svojím jedinečným čarom a šarmom.

0