VLetenky

Namíbia s Condor Airlines od 612 EUR

Namib-Naukluft National Park
Skvelý Namib-Naukluft National Park (foto: Yathin S Krishnappa/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Atraktívna Namíbijská púšť a Kalahari, druhý najväčší kaňon sveta Fish River Canyon, množstvo divokej africkej zveri, či veľmi netradičné a priateľské domorodé kmene – to všetko Vás očakáva pri návšteve africkej Namíbie s Condor Airlines alias Condor Flugdienst v spolupráci s leteckými spoločnosťami Lufthansa a ČSA Czech Airlines (s odletom z Prahy).

Spiatočné letenky do namíbijského hlavného mesta Windhoek (v centre krajiny) máte príležitosť kúpiť za 612 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla. Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve počas februára a marca 2015 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Namíbie nech poslúži odlet z Prahy (PRG) dňa 2. marca s návratom z namíbijskej metropoly Windhoek (WDH) dňa 16. marca 2015.

Rezervácia letenky:
Praha – Windhoek za 612 EUR (02.03.-16.03.2015)

Namíbia

Fantastická Namíbia v sebe nezaprie pomerne výrazný nemecký vplyv (čím sa zásadným spôsobom líši od susedných štátov) – dokazujú to aj germánsky znejúce názvy niektorých miest (Lüderitz). Na území tejto majestátnej krajiny situovanej v južnej časti čierneho svetadielu sa nachádza niekoľko výnimočne pútavých národných parkov a mnoho iných cestovateľských špecialít.

Fenomenálne národné parky plné zveri

Priaznivci africkej fauny by si istotne nemali nechať ujsť hlavne Etosha National Park. Fanúšikov nádherných horských scenérií a pešej turistiky zaiste upúta dych berúci Fish River Canyon Park – jeden z najväčších svetových kaňonov (súčasť medzinárodného chráneného systému Ai-Ais/Richtersveld Transfrontier Park, pokračujúceho do susednej Juhoafrickej republiky).

Vyberiete si Skeleton Coast, Kaokoland, Namib Desert, Kalahari alebo všetko naraz?

Neskutočne magická časť pobrežia Atlantického oceánu, príznačne pomenovaná Skeleton Coast podľa (vrakov) stroskotaných lodí, pôsobí taktiež mimoriadne fotogenicky. Fascinujúci severozápadný región Kaokoland obývajú jedinečné domorodé kmene, povestné svojou originalitou i priateľskosťou. Ale aj na prvý pohľad zdanlivo nehostinné púšte Namib Desert a Kalahari, pokrývajúce prevažnú časť tejto gigantickej africkej krajiny, dokážu osloviť svojím unikátnym kúzlom a šarmom.

0