VLetenky

Namíbia s Condor Airlines od 590 EUR

Namib-Naukluft National Park
Dead Vlei v národnom parku Namib-Naukluft National Park (foto: Dirk Van de Velde/Flickr/CC BY 2.0)

Úžasná Namíbijská púšť a Kalahari, druhý najväčší kaňon zemegule Fish River Canyon, množstvo divokej africkej zveri, či vskutku netypické a priateľské domorodé kmene – to všetko Vás čaká pri návšteve africkej Namíbie s leteckou spoločnosťou Condor Airlines alias Condor Flugdienst v spolupráci s partnerskými aerolíniami (s odletom z viedenského leteckého prístavu).

Spiatočné letenky do namíbijského hlavného mesta Windhoek kúpite za 590 EUR s odletom zo spomínanej Viedne (VIE) dňa 9. mája s návratom z namíbijskej metropoly Windhoek (WDH) dňa 21. (17.) mája 2016 – last minute ponuka leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Windhoek za 590 EUR (09.05.-21.05.2016 / manuálne zadanie)

Namíbia

Fascinujúca Namíbia v sebe nezaprie relatívne výrazný nemecký vplyv (čím sa zásadným spôsobom líši od susedných štátov) – dokazujú to i germánsky znejúce názvy niektorých miest (Lüderitz). Na území tejto impozantnej krajiny položenej v južnej partii čierneho kontinentu sa nachádza niekoľko mimoriadne pútavých národných parkov a množstvo iných cestovateľských pozoruhodností.

Geniálne národné parky plné zveri

Fanúšikovia africkej fauny by si určite nemali nechať ujsť najmä Etosha National Park. Priaznivci prekrásnych horských scenérií a pešej turistiky zaiste upúta dych berúci Fish River Canyon Park – jeden z najväčších svetových kaňonov (súčasť medzinárodného chráneného systému Ai-Ais/Richtersveld Transfrontier Park, pokračujúceho do susednej Juhoafrickej republiky).

Vyberiete si Skeleton Coast, Kaokoland, Namib Desert, Kalahari alebo všetko naraz?

Nesmierne dramatická časť pobrežia Atlantického oceánu, príznačne pomenovaná Skeleton Coast podľa (vrakov) stroskotaných lodí, pôsobí takisto výnimočne fotogenicky. Fantastický severozápadný región Kaokoland obývajú unikátne domorodé kmene, povestné svojou originálnosťou i priateľskosťou. Ale aj na prvý pohľad zdanlivo nehostinné púšte Namib Desert a Kalahari, pokrývajúce prevažnú partiu tejto obrovskej africkej krajiny, dokážu osloviť svojím jedinečným kúzlom a šarmom.

0