VLetenky

Namíbia s Condor Airlines od 560 EUR

Fish River Canyon
Fish River Canyon, jeden z najväčších kaňonov planéty (foto: Damien du Toit/Flickr/CC BY 2.0)

Pútavá Namíbijská púšť a Kalahari, druhý najväčší kaňon sveta Fish River Canyon, množstvo divokej africkej zveri, či veľmi netypické a priateľské domorodé kmene – to všetko Vás čaká pri návšteve africkej Namíbie s nemeckou leteckou spoločnosťou Condor Airlines.

Spiatočné letenky do Namíbie (Windhoek) sú v predaji za 560 EUR s odletom z Frankfurtu (a za príplatok aj z Prahy, z Viedne či z Budapešti). Tarifné podmienky určujú max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do vyčerpania voľných termínov alebo do aktualizácie tarifu. Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete vo veľmi obmedzenom množstve predovšetkým počas decembra 2014.

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Namíbie nech poslúži odlet z Frankfurtu (FRA) dňa 11. decembra s návratom z Windhoeku (WDH) dňa 25. decembra 2014.

Rezervácia letenky:
Frankfurt – Windhoek za 560 EUR (11.12.-25.12.2014)

Letecký prískok do Frankfurtu

Letecké priblíženie do Frankfurtu máte príležitosť zrealizovať s Wizz Air, ktorý prevádzkuje lety do Frankfurtu (Hahn) z Budapešti (a Katovíc). Ďalšou alternatívou ostáva letecká spoločnosť Niki/Air Berlin na trase z viedenského leteckého prístavu priamo do Frankfurtu.

Namíbia

Fascinujúca Namíbia v sebe nezaprie výrazný nemecký vplyv (čím sa trochu odlišuje od susedných štátov) – dokazujú to i germánsky znejúce názvy niektorých miest (Lüderitz). Na území tejto impozantnej krajiny položenej v južnej partii čierneho kontinentu sa nachádza niekoľko veľmi atraktívnych národných parkov a mnoho iných cestovateľských pozoruhodností.

Geniálne národné parky plné zveri

Milovníci africkej fauny by si určite nemali nechať ujsť najmä Etosha National Park. Priaznivcov prekrásnych horských scenérií a pešej turistiky istotne upúta dych berúci Fish River Canyon Park – jeden z najväčších svetových kaňonov (súčasť medzinárodného chráneného systému Ai-Ais/Richtersveld Transfrontier Park, pokračujúceho do susednej Juhoafrickej republiky).

Vyberiete si Skeleton Coast, Kaokoland, Naminb Desert, Kalahari alebo všetko naraz?

Neuveriteľne dramatická partia pobrežia Atlantického oceánu, príznačne pomenovaná Skeleton Coast podľa (vrakov) stroskotaných lodí, pôsobí takisto výnimočne fotogenicky. Fantastický severozápadný región Kaokoland obývajú unikátne domorodé kmene, povestné svojou originalitou a priateľskosťou. Ale i na prvý pohľad zdanlivo nehostinné púšte Namib Desert a Kalahari, pokrývajúce výraznú časť tejto obrovitej africkej krajiny, dokážu osloviť svojím jedinečným čarom a šarmom.

0