VLetenky

Namíbia s Condor Airlines od 490 EUR

Namib-Naukluft National Park
Fotogenická Dead Vlei v národnom parku Namib-Naukluft National Park (foto: katja/Pixabay/CC0)

Skvelá Namíbijská púšť a Kalahari, druhý najväčší kaňon planéty Fish River Canyon, množstvo divokej africkej zveri, či vskutku netradičné a priateľské domorodé kmene – to všetko Vás očakáva pri návšteve africkej Namíbie s leteckou spoločnosťou Condor Airlines alias Condor Flugdienst v spolupráci s partnerskými aerolinkami (s odletom z viedenského leteckého prístavu).

Spiatočné letenky do namíbijského hlavného mesta Windhoek sú k dispozícii za 490 EUR s odletom zo spomínanej Viedne (VIE) dňa 13. júna s návratom z namíbijskej metropoly Windhoek (WDH) dňa 2. júla 2016 – last minute ponuka leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Windhoek za 490 EUR (13.06.-02.07.2016 / manuálne zadanie)

Namíbia

Fantastická Namíbia v sebe nezaprie pomerne výrazný nemecký vplyv (čím sa zásadným spôsobom líši od susedných štátov) – dokazujú to aj germánsky znejúce názvy niektorých miest (Lüderitz). Na území tejto majestátnej krajiny situovanej v južnej časti čierneho svetadielu sa nachádza niekoľko výnimočne lákavých národných parkov a mnoho iných cestovateľských špecialít.

Fenomenálne národné parky plné zveri

Priaznivci africkej fauny by si istotne nemali nechať ujsť hlavne Etosha National Park. Fanúšikovia nádherných horských scenérií a pešej turistiky zaiste upúta dych berúci Fish River Canyon Park – jeden z najväčších svetových kaňonov (súčasť medzinárodného chráneného systému Ai-Ais/Richtersveld Transfrontier Park, pokračujúceho do susednej Juhoafrickej republiky).

Vyberiete si Skeleton Coast, Kaokoland, Namib Desert, Kalahari alebo všetko naraz?

Neskutočne magická časť pobrežia Atlantického oceánu, príznačne pomenovaná Skeleton Coast podľa (vrakov) stroskotaných lodí, pôsobí taktiež mimoriadne fotogenicky. Fascinujúci severozápadný región Kaokoland obývajú jedinečné domorodé kmene, povestné svojou originálitou i priateľskosťou. Ale aj na prvý pohľad zdanlivo nehostinné púšte Namib Desert a Kalahari, pokrývajúce prevažnú časť tejto gigantickej africkej krajiny, dokážu osloviť svojím unikátnym kúzlom a šarmom.

0