VLetenky

Namíbia s British Airways od 539 EUR

Namib-Naukluft National Park
Skvelý Namib-Naukluft National Park (foto: Yathin S Krishnappa/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Lákavá Namíbijská púšť a Kalahari, druhý najväčší kaňon sveta Fish River Canyon, množstvo divokej africkej zveri, či vskutku netradičné a priateľské domorodé kmene – to Vás očakáva v africkej Namíbii s tarifom British Airways (z leteckej aliancie Oneworld) v spolupráci s partnermi (s odletom z Európy).

Spiatočné letenky do namíbijskej metropoly Windhoek (v centre krajiny) sú v predaji za 539 EUR s odletom z Barcelony a návratom do Viedne. Za podobnú sumu možno letieť z Madridu.

Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 01.11.-10.12.2015 a 04.01.-11.03.2016, min. dobu pobytu sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do 17. septembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete počas uvedeného času platnosti tarifu (t.j. počas zimného letového poriadku okrem “sviatkov”).

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Namíbie nech poslúži odlet z Barcelony (BCN) dňa 11. novembra s návratom z Windhoek (WDH) do Viedne (VIE) dňa 25. novembra 2015.

Rezervácia letenky:
Barcelona – Windhoek – Viedeň za 539 EUR (11.11.-25.11.2015)
Barcelona – Windhoek – Viedeň za 557 EUR (rezervácia v NJ)
Barcelona – Windhoek – Viedeň za 569 EUR (rezervácia v SJ)
Barcelona – Windhoek – Viedeň za 15138 CZK (rezervácia v ČJ)

Letecký prískok do Španielska

Do centra katalánskej kultúry Barcelona možno vcelku ekonomicky docestovať z medzinárodného leteckého prístavu v Budapešti, pri využití konkurenčného boja “no frills” spoločností Ryanair a Wizz Air. Ryanair obsluhuje linku z Bratislavy na Barcelona-Girona/Costa Brava Airport. Ďalšou variantou zostáva španielsky Vueling z Viedne, z Prahy, z Budapešti aj z Krakova alebo Niki/Air Berlin z Viedne.

Cestovateľom zo severu Slovenska by mohol padnúť vhod írsky Ryanair do Barcelony-Girona z Krakova. Wizz Air lieta takisto z Katovíc na Barcelona-El Prat (BCN).

Namíbia

Fantastická Namíbia v sebe nezaprie pomerne výrazný nemecký vplyv (čím sa zásadným spôsobom líši od susedných štátov) – dokazujú to aj germánsky znejúce názvy niektorých miest (Lüderitz). Na území tejto majestátnej krajiny situovanej v južnej časti čierneho svetadielu sa nachádza niekoľko výnimočne atraktívnych národných parkov a mnoho ďalších cestovateľských špecialít.

Fenomenálne národné parky plné zveri

Priaznivci africkej fauny by si istotne nemali nechať ujsť hlavne Etosha National Park. Fanúšikovia nádherných horských scenérií a pešej turistiky zaiste upúta dych berúci Fish River Canyon Park – jeden z najväčších svetových kaňonov (súčasť medzinárodného chráneného systému Ai-Ais/Richtersveld Transfrontier Park, pokračujúceho do susednej Juhoafrickej republiky).

Vyberiete si Skeleton Coast, Kaokoland, Namib Desert, Kalahari alebo všetko naraz?

Neskutočne magická partia pobrežia Atlantického oceánu, príznačne pomenovaná Skeleton Coast podľa (vrakov) stroskotaných lodí, pôsobí taktiež mimoriadne fotogenicky. Fascinujúci severozápadný región Kaokoland obývajú jedinečné domorodé kmene, povestné svojou originalitou i priateľskosťou. Ale aj na prvý pohľad zdanlivo nehostinné púšte Namib Desert a Kalahari, pokrývajúce väčšinu tejto gigantickej africkej krajiny, dokážu osloviť svojím unikátnym kúzlom a šarmom.

0