VLetenky

Namíbia s Air Namibia za 689 EUR

Atraktívna Namíbijská púšť a Kalahari, druhý najväčší kaňon na svete Fish River Canyon, množstvo divokej africkej zveri, či veľmi pozoruhodné a priateľské domorodé kmene – to všetko Vás čaká pri návšteve africkej Namíbie s charterovými letenkami domácej leteckej spoločnosťou Air Namibia.

Spiatočné letenky do namíbijskej metropoly Windhoek je možné kúpiť za za 689 EUR s odletom z nemeckého Frankfurtu. Letenky sú k dispozícii vo veľmi obmedzenom množstve s odletmi v druhej polovici novembra (s variabilnou dĺžkou pobytu na 8-18 dní). Letecký park spoločnosti Air Namibia tvoria osvedčené „stroje“ od svetoznámych výrobcov Airbus, Boeing a Embraer, pričom linku Frankfurt (FRA) – Windhoek (WDH) obvykle lietajú wide body modely Airbus A340-300 (A343).

Ako príklad rezervácie spiatočnej letenky do Namíbie nech poslúži odlet z Frankfurtu (FRA) dňa 21. novembra s návratom z Windhoeku (WDH) dňa 2. decembra 2012.

Fascinujúca Namíbia v sebe nezaprie výrazný nemecký vplyv (tým sa trochu odlišuje od okolitých štátov) – dokazujú to aj germánsky znejúce názvy niektorých miest (Lüderitz). Na území tejto impozantnej krajiny ležiacej v južnej časti čierneho kontinentu sa nachádza niekoľko veľmi atraktívnych národných parkov a množstvo iných cestovateľských špecialít.

Priaznivci safari by si určite nemali nechať ujsť najmä Etosha National Park. Milovníkov prekrásnych horských scenérií a pešej turistiky istotne upúta monumentálny Fish River Canyon Park – jeden z najväčších svetových kaňonov (súčasť medzinárodného chráneného systému Ai-Ais/Richtersveld Transfrontier Park, pokračujúceho do susednej Juhoafrickej republiky).

Veľmi pozoruhodná časť pobrežia Atlantiku, príznačne pomenovaná Skeleton Coast podľa stroskotaných lodí, pôsobí takisto priam fotogenicky. Severozápadný región Kaokoland obývajú domorodé kmene, povestné svojou výnimočnosťou a priateľskosťou. Ale i na prvý pohľad zdanlivo nehostinné púšte Namib Desert a Kalahari, pokrývajúce veľkú časť tejto obrovskej africkej krajiny, dokážu osloviť svojím jedinečným čarom.

Rezervácia letenky: Frankfurt – Windhoek za 689 EUR

Letecké priblíženie do Frankfurtu môžete absolvovať s Wizz Air, ktorý prevádzkuje lety do Frankfurtu (Hahn) z Budapešti (a Katovíc) a od novembra na robnakej linke z maďarskej metropoly aj s Ryanair-om. Ďalšou alternatívou ostáva Niki/Air Berlin na trase z Viedne priamo do Frankfurtu.

0