VLetenky

Mykonos s Niki od 144 EUR

Kyklady
Idylický Mykonos v stredomorskom súostroví Kyklady (foto: Richard Martin/Flickr/CC BY 2.0)

Nielen za aktívnym oddychom či poznaním máte šancu využiť ponuku charterových leteniek spoločnosti Niki/Air Berlin na znamenité grécke súostrovie Mykonos (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky na Mykonos sa dajú kúpiť za 144 EUR s odletom zo spomínaného viedenského letiska (VIE) dňa 29. júna a návratom z gréckeho ostrova Mykonos (JMK) o 7 dní neskôr, t.j. dňa 6. júla 2015 (last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou).

Rezervácia leteniek:
Viedeň – Mykonos za 144 EUR (29.06.-06.07.2015)

Mykonos

Geniálny Mykonos Vás čaká v centrálnej časti Kyklád okolo 150 km juhovýchodne od Peloponézskeho polostrova (od Atén). K okolitým ostrovom sa radia Tinos (na severozápade), Syros (na západe), Paros a Naxos (na juhu), ako i Ikaria (na východe). Môže sa popýšiť nielen lákavým podnebím v priemere 300 slnečnými dňami ročne, ale i mnohými cestovateľskými pozoruhodnosťami.

Od antiky k modernému dnešku

Názov ostrova pochádza od Apolónovho príbuzného Mykona a podľa starogréckej mytológie práve toto malo byť miesto, kde boh Zeus zvádzal súboje s Titanmi. K symbolom súostrovia sa zaraďuje sympatický pelikán Petros. Vašu cestu po ostrove zrejme začnete na medzinárodnom letisku “Mykonos Island National Airport” (JMK), položenom na jeho juhozápadnej strane.

Fantastická kykladská architektúra a magické veterné mlyny

Blízko letiska nájdete rovnomenné fantastické hlavné mesto Mykonos (Chora). Malebná architektúra bielych domčekov a chrámov s úzkymi krivoľakými uličkami, tradičná najmä pre Kyklady, Vás doslova “omráči”. Nevynechajte príťažlivé “Malé Benátky” Mikri Venetia a excelentný chrám Panagia Paraportiani. K poznávacím znameniam súostrovia patria taktiež nesmierne fotogenické veterné mlyny.

Prekrásne pláže a dramatický ostrovček Délos

Výbornými plážovými scenériami oplývajú v podstate všetky svetové strany ostrova (skúste populárnu pláž Elia na južnom pobreží). Panoramatický výhľad na celé súostrovie si vychutnáte z jeho najvyššieho budu, pôsobivého Profitis Elia (364 m). Na svoje si však prídu i kulinárski nadšenci či priaznivci vína a zábavy v jednej z mnohých tradičných miestnych gréckych tavern. Vášnivých milovníkov starovekej histórie a entuziastov z oblasti archeológie určite upúta maličký susedný ostrovček Délos s mnohými artefaktmi z dávneho antického obdobia a celkom impresívnym divadlom.

0