VLetenky

Mykonos s Niki od 143 EUR

Mykonos
Mykonos s charakteristickými veternými mylnmi (foto: Harishaprabhu/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Nielen za aktívnym oddychom či poznávaním máte možnosť vyraziť s last minute ponukou charterových leteniek spoločnosti Niki/Air Berlin na znamenité grécke súostrovie Mykonos (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky na Mykonos sú k dispozícii za 143 EUR s odletom zo spomínaného viedenského letiska (VIE) dňa 27. júla a návratom z gréckeho ostrova Mykonos (JMK) o 7 dní neskôr, t.j. dňa 3. augusta 2015 (last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou).

Alternatívou rezervácie obojsmernej letenky (za podobnú sumu) môže byť odlet z viedenského leteckého prístavu (VIE) dňa 7. augusta s návratom z gréckeho Mykonos (JMK) dňa 14. augusta 2015.

Rezervácia leteniek:
Viedeň – Mykonos za 143 EUR (27.07.-03.08.2015 / 07.08.-14.08.2015)

Mykonos

Geniálny Mykonos Vás čaká v centrálnej časti Kyklád okolo 150 km juhovýchodne od Peloponézskeho polostrova (od Atén). K okolitým ostrovom sa radia Tinos (na severozápade), Syros (na západe), Paros a Naxos (na juhu), ako i Ikaria (na východe). Môže sa popýšiť nielen pohodovým podnebím s 300 slnečnými dňami ročne, ale i mnohými cestovateľskými pozoruhodnosťami.

Od antiky k modernému dnešku

Názov ostrova pochádza od Apolónovho príbuzného Mykona a podľa starogréckej mytológie práve toto malo byť miesto, kde sa odohrávali súboje boha Dia s Titanmi. K symbolom súostrovia sa radí sympatický pelikán Petros. Vašu cestu po ostrove zrejme začnete na medzinárodnom letisku “Mykonos Island National Airport” (JMK), položenom na jeho juhozápadnej strane.

Fantastická kykladská architektúra a magické veterné mlyny

Blízko letiska nájdete rovnomenné fantastické hlavné mesto Mykonos (Chora). Malebná architektúra bielych domčekov a chrámov s úzkymi krivoľakými uličkami, tradičné najmä pre Kyklady, Vás doslova “odrovná”. Nevynechajte príťažlivé “Malé Benátky” Mikri Venetia a výborný chrám Panagia Paraportiani. K poznávacím znameniam súostrovia sa zaraďujú taktiež nesmierne fotogenické veterné mlyny.

Prekrásne pláže a dramatický ostrovček Délos

Výbornými plážovými scenériami oplývajú v podstate všetky svetové strany ostrova (skúste populárnu pláž Elia na južnom pobreží). Panoramatický výhľad na celé súostrovie si vychutnáte z jeho najvyššieho budu, pôsobivého Profitis Elia (364 m). Na svoje si však prídu aj kulinárski nadšenci či priaznivci vína a zábavy v jednej z mnohých tradičných miestnych gréckych tavern. Vášnivých milovníkov starovekej histórie a entuziastov z oblasti archeológie určite upúta maličký susedný ostrovček Délos s mnohými artefaktmi z dávneho antického obdobia a celkom impresívnym divadlom.

0