VLetenky

Mykonos s Niki od 136 EUR

Mykonos
Grandiózny Mykonos v stredomorskom súostroví Kyklady (foto: lo.tangelini/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Nielen za aktívnym oddychom k moru či za poznaním možno využiť last minute ponuku charterových leteniek spoločnosti Niki/Air Berlin na famózne grécke súostrovie Mykonos (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky na Mykonos sú k dispozícii za 136 EUR s odletom zo spomínaného viedenského letiska (VIE) dňa 22. júla a návratom z gréckeho ostrova Mykonos (JMK) o 7 dní neskôr, t.j. dňa 29. júla 2015 (last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou).

Rezervácia leteniek:
Viedeň – Mykonos za 136 EUR (22.07.-29.07.2015)

Mykonos

Fenomenálny Mykonos Vás očakáva v centrálnej partii Kyklád okolo 150 km na juhovýchod od Peloponézskeho polostrova (od Atén). K okolitým ostrovom sa zaraďujú Tinos (na severozápade), Syros (na západe), Paros a Naxos (na juhu), ako aj Ikaria (na východe). Môže sa pochváliť nielen príjemným podnebím s 300 slnečnými dňami ročne, ale aj mnohými cestovateľskými špecialitami.

Od antiky k modernému dnešku

Názov ostrova pochádza od Apolónovho príbuzného Mykona a podľa starogréckej mytológie práve toto malo byť miesto, kde boh Zeus zvádzal súboje s Titanmi. K symbolom súostrovia patrí sympatický pelikán Petros. Vašu cestu po ostrove pravdepodobne začnete na medzinárodnom letisku “Mykonos Island National Airport” (JMK), situovanom na jeho juhozápadnej strane.

Fascinujúca kykladská architektúra a dramatické veterné mlyny

Blízko letiska nájdete rovnomenné fascinujúce hlavné mesto Mykonos (Chora). Malebná architektúra bielych domčekov a chrámov s úzkymi krivoľakými uličkami, typická hlavne pre Kyklady, Vás doslova “odrovná”. Neobíďte pôvabné “Malé Benátky” Mikri Venetia a vynikajúci chrám Panagia Paraportiani. K poznávacím znameniam súostrovia sa radia takisto neskutočne fotogenické veterné mlyny.

Nádherné pláže a magický ostrovček Délos

Vynikajúcimi plážovými scenériami oplývajú prakticky všetky svetové strany ostrova (skúste obľúbenú pláž Elia na južnom pobreží). Panoramatický výhľad na celé súostrovie si vychutnáte z jeho najvyššieho budu, impresívneho Profitis Elia (364 m). Na svoje si však prídu aj kulinárski nadšenci či fanúšikovia vína a zábavy v jednej z mnohých typických miestnych gréckych tavern. Vášnivých milovníkov starovekej histórie a entuziastov z oblasti archeológie istotne upúta maličký susedný ostrovček Délos s mnohými artefaktmi z dávneho antického obdobia a vcelku pôsobivým divadlom.

0