VLetenky

Mykonos s Laudamotion od 63 EUR

Mykonos
Charakteristické veterné mlyny stredomorského ostrova Mykonos (foto: Gotta Be Worth It/Pexels/CC0)

Na grécke súostrovie Mykonos sa máte príležitosť vypraviť (nielen za aktívnym oddychom či poznávaním) pri využití ponuky priamych letov spoločnosti Laudamotion (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na subtropický ostrov Mykonos sa predávajú za 63 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve (s odletom) počas apríla 2019 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 24. apríla a návrat z ostrova Mykonos (JMK) o 14 dní neskôr, t.j. dňa 8. mája 2019.

Rezervácia leteniek:
Viedeň – Mykonos za 63 EUR (24.04.-08.05.2019)

VIE_JMK
Viedeň, Rakúsko – Mykonos, Grécko (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Mykonos

Geniálny Mykonos Vás čaká v centrálnej časti Kyklád okolo 150 km juhovýchodne od Peloponézskeho polostrova (od Atén). K okolitým ostrovom sa radia Tinos (na severozápade), Syros (na západe), Paros a Naxos (na juhu), ako aj Ikaria (na východe). Môže sa popýšiť nielen pohodovým podnebím s 300 slnečnými dňami ročne, ale aj mnohými cestovateľskými pozoruhodnosťami.

Od antiky k modernému dnešku

Názov súostrovia pochádza od Apolónovho príbuzného Mykona a podľa starogréckej mytológie práve toto malo byť miesto, kde sa odohrávali súboje boha Dia s Titanmi. K symbolom ostrova patrí sympatický pelikán Petros. Vašu cestu po ostrove zrejme začnete na medzinárodnom letisku “Mykonos Island National Airport” (JMK), položenom na jeho juhozápadnej strane.

Fantastická kykladská architektúra a magické veterné mlyny

Blízko letiska nájdete rovnomenné fantastické hlavné mesto Mykonos (Chora). Malebná architektúra bielych domčekov a chrámov s úzkymi krivoľakými uličkami, tradičné najmä pre Kyklady, Vás doslova “omráči”. Nevynechajte príťažlivé “Malé Benátky” Mikri Venetia a výborný chrám Panagia Paraportiani. K poznávacím znameniam súostrovia sa zaraďujú rovnako fotogenické veterné mlyny.

Prekrásne pláže a dramatický ostrovček Délos

Výbornými plážovými scenériami oplývajú v podstate všetky svetové strany ostrova (skúste obľúbenú pláž Elia na južnom pobreží). Panoramatický výhľad na celé súostrovie si vychutnáte z jeho najvyššieho budu, pôsobivého Profitis Elia (364 m). Na svoje si však prídu aj kulinárski nadšenci či priaznivci vína a zábavy v jednej z mnohých tradičných miestnych gréckych tavern. Vášnivých milovníkov starovekej histórie a entuziastov z oblasti archeológie určite upúta maličký susedný ostrovček Délos s mnohými artefaktmi z dávneho antického obdobia a celkom impresívnym divadlom.

0