VLetenky

Murmansk s Transaero od 172 EUR

Polostrov Kola
Polostrov Kola s pohorím Chibiny v Murmanskej oblasti (foto: Konstantin Malanchev/Flickr/CC BY 2.0)

Letecké spojenie pod taktovkou Transaero využijú (nielen) na jesennú návštevu najväčšieho mesta za polárnym kruhom predovšetkým apoliticky ladení cestovatelia (s odletom z viedenského letiska).

Spiatočné letenky do ruského Murmansku sa predávajú za 190 USD (alebo v prepočte cca 172 EUR) s odletom zo spomínanej Viedne. Tarifné podmienky stanovujú max. dobu pobytu 2 mesiace a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete najmä počas doby platnosti zimného letového poriadku.

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 25. októbra (nedeľa) a návrat z ruského Murmansku (MMK) dňa 1. novembra 2015 (nedeľa).

Rezervácia letenky:
Viedeň – Murmansk za 190 USD (25.10.-01.11.2015)

Murmansk

Príliš extrémnych teplôt sa nebude dôvod obávať, keďže ruský Murmansk sa pod vplyvom teplého Golfského prúdu radí k dôležitým celoročne nezamŕzajúcim prístavom. Administratívne sídlo Murmanskej oblasti sa (s počtom obyvateľov vyše 300 tisíc) taktiež môže popýšiť titulom najľudnatejšieho mesta položeného smerom na sever od polárneho kruhu.

0