VLetenky

Mozambik s Turkish Airlines od 579 EUR

Inhaca Island
Idylický (sub)tropický ostrov Ilha da Inhaca v Indickom oceáne (foto: lucianf/Flickr/CC BY 2.0)

Znamenitý Mozambik s prekrásnym pobrežím nádherného Indického oceánu máte možnosť vzhliadnuť s leteckou spoločnosťou Turkish Airlines zo Star Alliance (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do Mozambiku (Maputo) v juhovýchodnej Afrike sa predávajú za 579 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu. Tarifné podmienky určujú odlety v období od 28. októbra 2015 do 31. januára 2016, min. dobu pobytu 4 dni alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do 26. októbra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť tarifu, resp. leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletmi) v priebehu novembra 2015 a januára 2016.

Príklad rezervácie obojsmernej letenky do Mozambiku nech bude napr. odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 3. novembra a návrat z mozambického Maputo (MPM) dňa 15. novembra 2015.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Maputo za 579 EUR (03.11.-15.11.2015)
Viedeň – Maputo za 598 EUR (rezervácia v NJ)
Viedeň – Maputo za 604 EUR (rezervácia v SJ)
Viedeň – Maputo za 16391 CZK (rezervácia v ČJ)

Mozambik

Impresívny 23-miliónový Mozambik, bývalú portugalskú kolóniu, nájdete v juhovýchodnej časti čierneho svetadielu na území s rozlohou vyše 800 tisíc km². Susedí so Svazijskom v južnej partii, západnú hranicu zdieľa s Juhoafrickou republikou a Zimbabwe, severnými susedmi sú Zambia, Malawi a Tanzánia, zatiaľ čo východ krajiny tvorí pobrežie Indického oceánu s dĺžkou skoro 2,5 tisíc kilometrov.

Výborná (delta) Zambezi

Mozambik pretína štvrtý najdlhší africký veľtok Zambezi na svojej 3,5-tisíc kilometrovej ceste cez fantastické Viktóriine vodopády (na hranici Zambie a Zimbabwe) až k rozvetvenému ústiu v blízkosti Indického oceánu. V tejto oblasti (t.j. v delte Zambezi) natrafíte na rezerváciu Marromeu s gigantickým množstvom byvolov, početnými zástupcami vtáčej ríše, ale aj na typické africké šelmy či plazy.

Rušné Maputo

Pulzujúce 1,8-miliónové Maputo, hlavné mesto Mozambiku, Vás čaká v najjužnejšom kúte tejto fenomenálnej krajiny na brehoch morského zálivu toho istého názvu. Fanúšikovia nesmierne fotogenických plážových scenérií istotne nezostanú sklamaní v blízkosti mozambickej metropoly na prekrásnom tropickom ostrove pod názvom Ilha da Inhaca.

Obrovitý nadnárodný Great Limpopo Transfrontier Park

Priaznivcov unikátnej africkej zvieracej ríše neďaleko od Maputo upúta rovnomenná Maputo Reserve s významným zastúpením slonej populácie. Neveľmi vzdialený úžasný národný park “Parque Nacional do Limpopo” vytvára so susedným juhoafrickým Kruger N.P. a Gonarezhou N.P. v Zimbabwe súčasť obrovského cezhraničného Great Limpopo Transfrontier Park s plochou okolo 35 tisíc km² (pravdepodobne s jednými z najlepších ukážok fascinujúcej africkej fauny).

Očarujúce pláže a ostrovy Indického oceánu

Ak sa radíte k milovníkom čarokrásnych piesočnatých pláží (Indického oceánu), v Mozambiku si istotne prídete na svoje. Asi 400 km na SV od mozambického hlavného mesta Maputo naďabíte na historické Inhambane a pôsobivé plážové scenérie v neďalekom mestečku Tofo. O čosi severnejšie sa nachádza prímorské Vilanculos s čarovným súostrovím Bazaruto a rovnomenným národným parkom.

Nemenej atraktívny sever Mozambiku

Kúzelný ostrov Ilha de Moçambique s bohatou minulosťou sa zaraďuje k obľúbeným cestovateľským cieľom a zároveň patrí k nezameniteľným pamiatkám svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Najsevernejšia mozambická provincia Cabo Delgado ukrýva prístav Pemba a (svojou spanilou krásou) dych berúce súostrovie Quirimbus (opäť národný park).

0