VLetenky

Mozambik s TAP Portugal od 522 EUR

Bazaruto
Tropické súostrovie Bazaruto (národný park) v Indickom oceáne (foto: yeowatzup/Flickr/CC BY 2.0)

Famózny Mozambik s nádherným pobrežím čarokrásneho Indického oceánu máte možnosť uvidieť s leteckou spoločnosťou TAP Portugal zo Star Alliance (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do Mozambiku (Maputo) v juhovýchodnej Afrike sú v predaji za 522 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety od 1. septembra 2017 a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v čase od začiatku januára do polovice februára 2018.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Mozambiku nech poslúži odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 19. januára a návrat z mozambického Maputo (MPM) dňa 29. januára 2018.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Maputo za 522 EUR (19.01.-29.01.2018)

Mozambik

Pôsobivý 23-miliónový Mozambik, bývalú portugalskú kolóniu, nájdete v juhovýchodnej partii čierneho kontinentu na území s rozlohou vyše 800 tisíc km². Susedí so Svazijskom v južnej časti, západnú hranicu si delí s Juhoafrickou republikou a Zimbabwe, severnými susedmi sú Zambia, Malawi a Tanzánia, kým východ krajiny vytvára pobrežie Indického oceánu s dĺžkou takmer 2,5 tisíc kilometrov.

Vynikajúca (delta) Zambezi

Mozambik pretína štvrtý najdlhší africký veľtok Zambezi na svojej 3,5-tisíc kilometrovej ceste cez fascinujúce Viktóriine vodopády (na hranici Zambie a Zimbabwe) až k rozvetvenému ústiu v blízkosti Indického oceánu. V tejto oblasti (t.j. v delte Zambezi) naďabíte na rezerváciu Marromeu s obrovským množstvom byvolov, početnými zástupcami vtáčej ríše, ale i na typické africké šelmy či plazy.

Pulzujúce Maputo

Rušné 1,8-miliónové Maputo, hlavné mesto Mozambiku, Vás očakáva v najjužnejšom kúte tejto geniálnej krajiny na brehoch morského zálivu toho istého názvu. Priaznivci neskutočne fotogenických plážových scenérií určite neostanú sklamaní blízko mozambickej metropoly na nádhernom tropickom ostrove pod názvom Ilha da Inhaca.

Gigantický nadnárodný Great Limpopo Transfrontier Park

Fanúšikov jedinečnej africkej zvieracej ríše neďaleko od Maputo upúta rovnomenná Maputo Reserve s početným zastúpením slonej populácie. Neveľmi vzdialený skvelý národný park “Parque Nacional do Limpopo” tvorí so susedným juhoafrickým Kruger N.P. a Gonarezhou N.P. v Zimbabwe súčasť rozsiahleho cezhraničného Great Limpopo Transfrontier Park s plochou okolo 35 tisíc km² (zrejme s jednými z najlepších ukážok fantastickej africkej fauny).

Okúzľujúce pláže a ostrovy Indického oceánu

Pokiaľ sa zaraďujete k milovníkom idylických piesočnatých pláží (Indického oceánu), v samotnom Mozambiku si určite prídete na svoje. Asi 400 km smerom severovýchodne od mozambického hlavného mesta Maputo natrafíte na historické Inhambane a impresívne plážové scenérie v neďalekom mestečku Tofo. O niečo severnejšie sa nachádza malebné prímorské Vilanculos s vcelku kúzelným súostrovím Bazaruto a rovnomenným národným parkom.

Nemenej pútavý sever Mozambiku

Čarovný ostrov Ilha de Moçambique s bohatou minulosťou patrí k populárnym cestovateľským cieľom a zároveň sa radí k nezabudnuteľným pamiatkám svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Najsevernejšia mozambická provincia Cabo Delgado skrýva prístav Pemba a (svojou spanilou krásou) dych berúce súostrovie Quirimbus (znovu národný park).

0