VLetenky

Mozambik s Qatar Airways od 530 EUR

Pemba
Mozambická oblasť Pemba na brehoch Indického oceánu (foto: Rosino/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Východoafrický Mozambik so šarmantným pobrežím Indického oceánu máte možnosť uvidieť vďaka ponuke leteckej spoločnosti Qatar Airways (Oneworld) v spolupráci s partnermi (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do Mozambiku (Nampula) v juhovýchodnej Afrike sa predávajú za 530 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 20.02.-26.03., 14.04.-14.07. a 01.08.2020-20.02.2021, min. dobu pobytu 7 dní, max. dobu pobytu 2 mesiace a predaj do 24. februára (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s odbavenou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve (s odletom) v priebehu horeuvedeného času platnosti tarifu.

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky do Mozambiku nech bude napr. odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 3. marca a návrat z mozambického mesta Nampula (APL) dňa 18. marca 2020.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Nampula za 530 EUR (03.03.-18.03.2020)

VIE-APL
Viedeň, Rakúsko – Nampula, Mozambik (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Mozambik

Impresívny 23-miliónový Mozambik, bývalú portugalskú kolóniu, nájdete v juhovýchodnej partii čierneho kontinentu na území s rozlohou vyše 800 tisíc km². Susedí so Svazijskom v južnej časti, západnú hranicu si delí s Juhoafrickou republikou a Zimbabwe, severnými susedmi sú Zambia, Malawi a Tanzánia, kým východ krajiny tvorí pobrežie Indického oceánu s dĺžkou skoro 2,5 tisíc kilometrov.

Výborná (delta) Zambezi

Mozambik pretína štvrtý najdlhší africký veľtok Zambezi na svojej 3,5-tisíc kilometrovej ceste cez fantastické Viktóriine vodopády (na hranici Zambie a Zimbabwe) až k rozvetvenému ústiu blízko Indického oceánu. V tejto oblasti (t.j. v delte Zambezi) natrafíte na rezerváciu Marromeu s obrovským množstvom byvolov, početnými zástupcami vtáčej ríše, ale aj na “tradičné” africké šelmy či plazy.

Rušné Maputo

Pulzujúce 1,8-miliónové Maputo, hlavné mesto Mozambiku, Vás čaká v najjužnejšom kúte tejto fenomenálnej krajiny na brehoch morského zálivu rovnakého názvu. Fanúšikovia nesmierne fotogenických plážových scenérií istotne nezostanú sklamaní v blízkosti mozambickej metropoly na prekrásnom tropickom ostrove pod názvom Ilha da Inhaca.

Gigantický nadnárodný Great Limpopo Transfrontier Park

Priaznivcov unikátnej africkej zvieracej ríše neďaleko od Maputo upúta rovnomenná Maputo Reserve s početným zastúpením slonej populácie. Neveľmi vzdialený úžasný národný park “Parque Nacional do Limpopo” tvorí so susedným juhoafrickým Kruger N.P. a Gonarezhou N.P. v Zimbabwe súčasť rozsiahleho cezhraničného Great Limpopo Transfrontier Park s plochou okolo 35 tisíc km² (zrejme s jednými z najlepších ukážok fascinujúcej africkej fauny).

Očarujúce pláže a ostrovy Indického oceánu

Ak sa radíte k milovníkom idylických piesočnatých pláží (Indického oceánu), v samotnom Mozambiku si iste prídete na svoje. Asi 400 km smerom na severovýchod od mozambického hlavného mesta Maputo natrafíte na historické Inhambane a pôsobivé plážové scenérie v neďalekom mestečku Tofo. O čosi severnejšie sa nachádza malebné prímorské Vilanculos s celkom čarovným súostrovím Bazaruto a rovnomenným národným parkom.

Nemenej lákavý sever Mozambiku

Kúzelný ostrov Ilha de Moçambique s bohatou minulosťou patrí k obľúbeným cestovateľským cieľom a súčasne sa zaraďuje k neopakovateľným pamiatkám svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Najsevernejšia mozambická provincia Cabo Delgado ukrýva prístav Pemba a (svojou spanilou krásou) dych berúce súostrovie Quirimbus (opäť národný park).

0

Add a Comment