VLetenky

Mozambik s Qatar Airways od 486 EUR

Inhaca Island
Okúzľujúci mozambický subtropický ostrov Ilha da Inhaca v Indickom oceáne (foto: lucianf/Flickr)

Famózny Mozambik v juhovýchodnej Afrike, ktorého pobrežie obmývajú vody nádherného Indického oceánu, možno objaviť vďaka ponuke Qatar Airways z leteckej aliancie Oneworld.

Spiatočné letenky do mozambickej metropoly Maputo kúpite za 486 EUR s odletom z Istanbulu. Tarifné podmienky určujú cesty do 15. júna 2015 (s výnimkou blackoutu 17.12.-23.12.2014, 02.01.-11.01.2015, 26.03.-02.04.2015 a 06.04.-13.04.2015), min. dobu pobytu 5 dní, max. dobu pobytu 1 mesiac a predaj do 10. novembra. Dostupnosť tarifu, resp. leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete vo veľmi obmedzenom množstve (s odletmi) najmä v prvej polovici roku 2015.

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Mozambiku nech poslúži odlet z Istanbulu (SAW) dňa 19. februára a návrat z mozambického Maputo (MPM) dňa 6. marca 2015.

Rezervácia letenky:
Istanbul – Maputo za 486 EUR (19.02.-06.03.2015)
Istanbul – Maputo za 497 EUR (rezervácia v SJ)
Istanbul – Maputo za 13818 CZK (rezervácia v ČJ)

Letecké priblíženie do Istanbulu

Letecký prískok do Istanbulu máte šancu uskutočniť s Pegasus Airlines z Viedne/z Budapešti/z Prahy alebo s Wizz Air z Budapešti na istanbulský letecký prístav Sabiha Gökçen (SAW).

Mozambik

23-miliónový Mozambik, bývalú portugalskú kolóniu, nájdete v juhovýchodnej časti čierneho svetadielu na území s rozlohou vyše 800 tisíc km². Susedí so Svazijskom v južnej partii, západnú hranicu zdieľa s Juhoafrickou republikou a Zimbabwe, severnými susedmi sú Zambia, Malawi a Tanzánia, zatiaľ čo východ krajiny tvorí pobrežie Indického oceánu v dĺžke skoro 2,5 tisíc kilometrov.

Výborná (delta) Zambezi

Mozambik pretína štvrtý najdlhší africký veľtok Zambezi na svojej 3,5-tisíc kilometrovej ceste cez fantastické Viktóriine vodopády (na hranici Zambie a Zimbabwe) až k rozvetvenému ústiu v blízkosti Indického oceánu. V tejto oblasti (t.j. v delte Zambezi) natrafíte na rezerváciu Marromeu s gigantickým množstvom byvolov, početnými zástupcami vtáčej ríše, ale aj na “typické” africké šelmy či plazy.

Pulzujúce Maputo a obrovitý nadnárodný Great Limpopo Transfrontier Park

1,8-miliónové Maputo, hlavné mesto Mozambiku, Vás čaká v jeho najjužnejšej kúte na brehoch rovnomenného morského zálivu. V blízkosti mozambickej metropoly naďabíte na čarokrásny ostrov Inhaca a Maputo Reserve s významným zastúpením slonej populácie. Neveľmi vzdialený úžasný národný park “Parque Nacional do Limpopo” vytvára so susedným juhoafrickým Kruger N.P. a Gonarezhou N.P. v Zimbabwe súčasť obrovského cezhraničného Great Limpopo Transfrontier Park s plochou okolo 35 tisíc km² (zrejme s jednými z najlepších ukážok fascinujúcej africkej fauny).

Čarovné pláže a ostrovy Indického oceánu

Ak sa radíte k milovníkom čarokrásnych piesočnatých pláží (Indického oceánu), v Mozambiku si istotne prídete na svoje. Asi 400 km na SV od mozambického hlavného mesta Maputo narazíte na historické Inhambane a pôsobivé plážové scenérie v neďalekom mestečku Tofo. O čosi severnejšie sa nachádza prímorské Vilanculos s čarovným súostrovím Bazaruto a rovnomenným národným parkom. Kúzelný ostrov Ilha de Moçambique s bohatou minulosťou patrí k obľúbeným cestovateľským cieľom a zároveň pamiatkám UNESCO. Najsevernejšia mozambická provincia Cabo Delgado ukrýva prístav Pemba a svojou krásou dych berúce súostrovie Quirimbus (opäť národný park).

0