VLetenky

Mozambik s Qatar Airways od 472 EUR

Mozambique
Idylické tropické scenérie Indického oceánu v Mozambiku (foto: Alan & Flora Botting/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Východoafrický Mozambik s atraktívnym pobrežím Indického oceánu máte šancu uvidieť pri využití ponuky spoločnosti Qatar Airways z leteckej aliancie Oneworld (s odletom z Budapešti).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do Mozambiku (Maputo) v juhovýchodnej Afrike kúpite za 472 EUR s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety v období 18.02.-31.03. a 03.04.-20.10. a 24.10.-12.12.2021, min. dobu pobytu 3 dni, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do 31. marca (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s odbavenou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) od apríla do októbra 2021.

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Mozambiku môže byť odlet z maďarskej Budapešti (BUD) dňa 3. mája a návrat z mozambického Maputo (MPM) dňa 20. mája 2021.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Maputo za 472 EUR (03.05.-20.05.2021)

BUD-MPM
Budapešť, Maďarsko – Maputo, Mozambik (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Mozambik

Pôsobivý 23-miliónový Mozambik, bývalú portugalskú kolóniu, nájdete v juhovýchodnej partii čierneho kontinentu na území s rozlohou viac ako 800 tisíc km². Susedí so Svazijskom v južnej partii, západnú hranicu zdieľa s Juhoafrickou republikou a Zimbabwe, severnými susedmi sú Zambia, Malawi a Tanzánia, kým východ krajiny vytvára pobrežie Indického oceánu s dĺžkou takmer 2,5 tisíc kilometrov.

Vynikajúca (delta) Zambezi

Mozambik pretína štvrtý najdlhší africký veľtok Zambezi na svojej 3,5-tisíc kilometrovej ceste cez fascinujúce Viktóriine vodopády (na hranici Zambie a Zimbabwe) až k rozvetvenému ústiu blízko Indického oceánu. V tejto oblasti (t.j. v delte Zambezi) naďabíte na rezerváciu Marromeu s obrovským množstvom byvolov, početnými zástupcami vtáčej ríše, ale aj na typické africké šelmy či plazy.

Pulzujúce Maputo

Rušné 1,8-miliónové Maputo, hlavné mesto Mozambiku, Vás očakáva v najjužnejšom kúte tejto geniálnej krajiny na brehoch morského zálivu toho istého názvu. Priaznivci neskutočne fotogenických plážových scenérií určite neostanú sklamaní v blízkosti mozambickej metropoly na nádhernom tropickom ostrove s názvom Ilha da Inhaca.

Gigantický nadnárodný Great Limpopo Transfrontier Park

Fanúšikov jedinečnej africkej zvieracej ríše neďaleko od Maputo upúta rovnomenná Maputo Reserve s početným zastúpením slonej populácie. Neveľmi vzdialený skvelý národný park “Parque Nacional do Limpopo” vytvára so susedným juhoafrickým Kruger N.P. a Gonarezhou N.P. v Zimbabwe súčasť rozsiahleho cezhraničného Great Limpopo Transfrontier Park s plochou okolo 35 tisíc km² (pravdepodobne s jednými z najlepších ukážok fascinujúcej africkej fauny).

Okúzľujúce pláže a ostrovy Indického oceánu

Ak sa zaraďujete k milovníkom idylických piesočnatých pláží (Indického oceánu), v samotnom Mozambiku si určite prídete na svoje. Asi 400 km smerom na severovýchod od mozambického hlavného mesta Maputo narazíte na historické Inhambane a impresívne plážové scenérie v neďalekom mestečku Tofo. O niečo severnejšie sa nachádza malebné prímorské Vilanculos s vcelku kúzelným súostrovím Bazaruto a rovnomenným národným parkom.

Nemenej pútavý sever Mozambiku

Čarovný ostrov Ilha de Moçambique s bohatou minulosťou patrí k populárnym cestovateľským cieľom a zároveň sa radí k nezabudnuteľným pamiatkám svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Najsevernejšia mozambická provincia Cabo Delgado skrýva prístav Pemba a (svojou spanilou krásou) dych berúce súostrovie Quirimbus (opäť národný park).

0