VLetenky

Mozambik s Lufthansou od 608 EUR

Inhaca Island
Grandiózny (sub)tropický ostrov Ilha da Inhaca v Indickom oceáne (foto: lucianf/Flickr/CC BY 2.0)

Famózny Mozambik s nádherným pobrežím prekrásneho Indického oceánu možno spoznať so spoločnosťou Lufthansa zo Star Alliance v spolupráci s partnermi (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do Mozambiku (Maputo) v juhovýchodnej Afrike máte príležitosť kúpiť za 608 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu. Tarifné podmienky stanovujú min. dobu pobytu 6 dní, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť tarifu, resp. leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletmi) v priebehu februára 2016.

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Mozambiku nech poslúži odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 1. februára a návrat z mozambického Maputo (MPM) dňa 15. februára 2016.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Maputo za 608 EUR (01.02.-15.02.2016)

Mozambik

Pôsobivý 23-miliónový Mozambik, bývalú portugalskú kolóniu, nájdete v juhovýchodnej partii čierneho kontinentu na území s rozlohou viac ako 800 tisíc km². Susedí so Svazijskom v južnej časti, západnú hranicu si delí s Juhoafrickou republikou a Zimbabwe, severnými susedmi sú Zambia, Malawi a Tanzánia, kým východ krajiny vytvára pobrežie Indického oceánu v dĺžke takmer 2,5 tisíc kilometrov.

Vynikajúca (delta) Zambezi

Mozambik pretína štvrtý najdlhší africký veľtok Zambezi na svojej 3,5-tisíc kilometrovej ceste cez fascinujúce Viktóriine vodopády (na hranici Zambie a Zimbabwe) až k rozvetvenému ústiu v blízkosti Indického oceánu. V tejto oblasti (t.j. v delte Zambezi) naďabíte na rezerváciu Marromeu s obrovským množstvom byvolov, početnými zástupcami vtáčej ríše, ale i na “tradičné” africké šelmy či plazy.

Pulzujúce Maputo a obrovský nadnárodný Great Limpopo Transfrontier Park

Rušné 1,8-miliónové Maputo, hlavné mesto Mozambiku, Vás očakáva v jeho najjužnejšom kúte na brehoch rovnomenného morského zálivu. V blízkosti mozambickej metropoly natrafíte na nádherný ostrov Inhaca a Maputo Reserve s významným zastúpením slonej populácie. Neveľmi vzdialený skvelý národný park “Parque Nacional do Limpopo” tvorí so susedným juhoafrickým Kruger N.P. a Gonarezhou N.P. v Zimbabwe súčasť obrovitého cezhraničného Great Limpopo Transfrontier Park s plochou okolo 35 tisíc km² (zrejme s jednými z najlepších ukážok fantastickej africkej fauny).

Okúzľujúce pláže a ostrovy Indického oceánu

Pokiaľ sa zaraďujete k milovníkom nádherných piesočnatých pláží (Indického oceánu), v Mozambiku si určite prídete na svoje. Asi 400 km na SV od mozambického hlavného mesta Maputo narazíte na historické Inhambane a impresívne plážové scenérie v neďalekom mestečku Tofo. O niečo severnejšie sa nachádza prímorské Vilanculos s kúzelným súostrovím Bazaruto a rovnomenným národným parkom. Čarovný ostrov Ilha de Moçambique s bohatou minulosťou sa radí k populárnym cestovateľským cieľom a súčasne pamiatkám UNESCO. Najsevernejšia mozambická provincia Cabo Delgado skrýva prístav Pemba a krásou dych berúce súostrovie Quirimbus (opäť národný park).

0