VLetenky

Mozambik s Ethiopian Airlines od 577 EUR

Wimbe Beach
Wimbe Beach v severomozambickom meste Pemba (foto: Ton Rulkens/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Znamenitý Mozambik s čarokrásnym pobrežím nádherného Indického oceánu máte príležitosť vzhliadnuť s leteckou spoločnosťou Ethiopian Airlines zo Star Alliance (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do Mozambiku (Maputo) v juhovýchodnej Afrike sa predávajú za 577 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období od 1. apríla do 30. júna 2017, min. dobu pobytu 3 dni, max. dobu pobytu 1 mesiac a predaj do 7. apríla (alebo do aktualizácie tarifu/do vyčerpania termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v čase od polovice apríla do polovice júna 2017.

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Mozambiku môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 28. apríla a návrat z mozambického Maputo (MPM) dňa 7. mája 2017.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Maputo za 577 EUR (28.04.-07.05.2017)

Mozambik

Impresívny 23-miliónový Mozambik, bývalú portugalskú kolóniu, nájdete v juhovýchodnej časti čierneho svetadielu na území s rozlohou viac ako 800 tisíc km². Susedí so Svazijskom v južnej partii, západnú hranicu zdieľa s Juhoafrickou republikou a Zimbabwe, severnými susedmi sú Zambia, Malawi a Tanzánia, zatiaľ čo východ krajiny tvorí pobrežie Indického oceánu s dĺžkou skoro 2,5 tisíc kilometrov.

Výborná (delta) Zambezi

Mozambik pretína štvrtý najdlhší africký veľtok Zambezi na svojej 3,5-tisíc kilometrovej ceste cez fantastické Viktóriine vodopády (na hranici Zambie a Zimbabwe) až k rozvetvenému ústiu v blízkosti Indického oceánu. V tejto oblasti (t.j. v delte Zambezi) natrafíte na rezerváciu Marromeu s gigantickým množstvom byvolov, početnými zástupcami vtáčej ríše, ale aj na typické africké šelmy či plazy.

Rušné Maputo

Pulzujúce 1,8-miliónové Maputo, hlavné mesto Mozambiku, Vás čaká v najjužnejšom kúte tejto fenomenálnej krajiny na brehoch morského zálivu rovnakého názvu. Fanúšikovia nesmierne fotogenických plážových scenérií istotne nezostanú sklamaní v blízkosti mozambickej metropoly na prekrásnom tropickom ostrove pod názvom Ilha da Inhaca.

Obrovitý nadnárodný Great Limpopo Transfrontier Park

Priaznivcov unikátnej africkej zvieracej ríše neďaleko od Maputo upúta rovnomenná Maputo Reserve s početným zastúpením slonej populácie. Neveľmi vzdialený úžasný národný park “Parque Nacional do Limpopo” vytvára so susedným juhoafrickým Kruger N.P. a Gonarezhou N.P. v Zimbabwe súčasť rozsiahleho cezhraničného Great Limpopo Transfrontier Park s plochou okolo 35 tisíc km² (pravdepodobne s jednými z najlepších ukážok fascinujúcej africkej fauny).

Očarujúce pláže a ostrovy Indického oceánu

Ak sa radíte k milovníkom idylických piesočnatých pláží (Indického oceánu), v samotnom Mozambiku si istotne prídete na svoje. Asi 400 km smerom severovýchodne od mozambického hlavného mesta Maputo naďabíte na historické Inhambane a pôsobivé plážové scenérie v neďalekom mestečku Tofo. O čosi severnejšie sa nachádza malebné prímorské Vilanculos s celkom čarovným súostrovím Bazaruto a rovnomenným národným parkom.

Nemenej lákavý sever Mozambiku

Kúzelný ostrov Ilha de Moçambique s bohatou minulosťou patrí k obľúbeným cestovateľským cieľom a súčasne sa zaraďuje k neopakovateľným pamiatkám svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Najsevernejšia mozambická provincia Cabo Delgado ukrýva prístav Pemba a (svojou spanilou krásou) dych berúce súostrovie Quirimbus (opäť národný park).

0