VLetenky

Mozambik s Ethiopian Airlines od 518 EUR

Inhaca Island
Idylické tropické scenérie Indického oceánu v Mozambiku (foto: ValeriaRodrigues/Pixabay/CC0)

Famózny Mozambik s nádherným pobrežím prekrásneho Indického oceánu máte príležitosť uvidieť s leteckou spoločnosťou Ethiopian Airlines zo Star Alliance (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do Mozambiku (Maputo) v juhovýchodnej Afrike sú v predaji za 518 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Tarifné podmienky stanovujú odlety v období od 1. novembra do 15. decembra 2015, min. dobu pobytu 3 dni, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 15. decembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve najmä (s odletmi) v čase od polovice novembra do začiatku decembra 2015.

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Mozambiku nech poslúži odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 30. novembra a návrat z mozambického Maputo (MPM) dňa 13. decembra 2015.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Maputo za 518 EUR (30.11.-13.12.2015)

Mozambik

Pôsobivý 23-miliónový Mozambik, bývalú portugalskú kolóniu, nájdete v juhovýchodnej partii čierneho kontinentu na území s rozlohou viac ako 800 tisíc km². Susedí so Svazijskom v južnej časti, západnú hranicu si delí s Juhoafrickou republikou a Zimbabwe, severnými susedmi sú Zambia, Malawi a Tanzánia, kým východ krajiny vytvára pobrežie Indického oceánu s dĺžkou takmer 2,5 tisíc kilometrov.

Vynikajúca (delta) Zambezi

Mozambik pretína štvrtý najdlhší africký veľtok Zambezi na svojej 3,5-tisíc kilometrovej ceste cez fascinujúce Viktóriine vodopády (na hranici Zambie a Zimbabwe) až k rozvetvenému ústiu v blízkosti Indického oceánu. V tejto oblasti (t.j. v delte Zambezi) naďabíte na rezerváciu Marromeu s obrovským množstvom byvolov, početnými zástupcami vtáčej ríše, ale i na tradičné africké šelmy či plazy.

Pulzujúce Maputo

Rušné 1,8-miliónové Maputo, hlavné mesto Mozambiku, Vás očakáva v najjužnejšom kúte tejto geniálnej krajiny na brehoch morského zálivu rovnakého názvu. Priaznivci neskutočne fotogenických plážových scenérií určite neostanú sklamaní v blízkosti mozambickej metropoly na nádhernom tropickom ostrove s názvom Ilha da Inhaca.

Gigantický nadnárodný Great Limpopo Transfrontier Park

Fanúšikov jedinečnej africkej zvieracej ríše neďaleko od Maputo upúta rovnomenná Maputo Reserve s významným zastúpením slonej populácie. Neveľmi vzdialený skvelý národný park “Parque Nacional do Limpopo” tvorí so susedným juhoafrickým Kruger N.P. a Gonarezhou N.P. v Zimbabwe súčasť obrovitkého cezhraničného Great Limpopo Transfrontier Park s plochou okolo 35 tisíc km² (zrejme s jednými z najlepších ukážok fantastickej africkej fauny).

Okúzľujúce pláže a ostrovy Indického oceánu

Pokiaľ sa zaraďujete k milovníkom čarokrásnych piesočnatých pláží (Indického oceánu), v samotnom Mozambiku si určite prídete na svoje. Asi 400 km smerom na severovýchod od mozambického hlavného mesta Maputo natrafíte na historické Inhambane a impresívne plážové scenérie v neďalekom mestečku Tofo. O niečo severnejšie sa nachádza malebné prímorské Vilanculos s vcelku kúzelným súostrovím Bazaruto a rovnomenným národným parkom.

Nemenej pútavý sever Mozambiku

Čarovný ostrov Ilha de Moçambique s bohatou minulosťou sa radí k populárnym cestovateľským cieľom a zároveň patrí k neopakovateľným pamiatkám svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Najsevernejšia mozambická provincia Cabo Delgado skrýva prístav Pemba a (svojou spanilou krásou) dych berúce súostrovie Quirimbus (opäť národný park).

0