VLetenky

Moskva s Pobedou za 56 EUR

MIBC
Sugestívne kontrasty moskovskej architektúry (foto: Mos.ru/Wikimedia Commons/CC BY 4.0)

Výlet (nielen) do famóznej ruskej metropoly máte možnosť zrealizovať v rámci ponuky miestnej aerolínie Pobeda (s odletom z Bratislavy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do Moskvy (v centrálnej partii európskej časti Ruska) sa predávajú za 56 EUR s odletom zo spomínaného bratislavského letiska M.R. Štefánika.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve od konca októbra 2018 do konca marca 2019 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania termínov).

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky do Moskvy nech bude napr. odlet z Bratislavy (BTS) dňa 29. októbra s návratom z Moskvy-Vnukovo (VKO) dňa 5. novembra 2018.

Rezervácia letenky:
Bratislava – Moskva za 56 EUR (29.10.-05.11.2018)

BTS-MOW
Bratislava, Slovensko – Moskva, Rusko (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Moskva

Majestátna 11,5-miliónová Moskva, pulzujúce ruské hlavné mesto, nájdete v centrálnej oblasti “európskeho Ruska” na brehoch rovnomennej rieky. Po stáročia sa radí k centrám moskovského života preslávené Červené námestie s fantastickým Kremlinom, nádherným Chrámom Vasilija Blaženého (s tradičnými cibuľovitými kupolami vežičiek) či legendárnym Leninovým Mauzóleom.

Lákavá (nielen) “stalinistická” architektúra

K typickým symbolom mesta sa zaraďujú takisto “Stalinskie Visotki” alebo Sedem sestier – 7 “stalinistických mrakodrapov”, z ktorých najznámejšie budú pravdepodobne Lomonosovova univerzita, budova Ministerstva zahraničných vecí a “Kotelničeskaja naberežnaja” (medzi stavby v podobnom štýle patria aj varšavský Palác kultúry a budova Lotyšskej akadémie vied v Rige).

Pútavé galérie, múzeá, obchodné domy i vyhliadky

Prehliadkou ruského umenia máte šancu pokračovať vo fascinujúcej Treťjakovskej galérii. Ak už budete pozoruhodnými moskovskými pamiatkami trošku unavení, vyskúšajte skvelý výhľad na celú ruskú metropolu so širokým okolím z najvyššej stavby v Európe – z Televíznej veže Ostankino (540 m). Na nákupy sa dá zájsť do svetoznámeho GUM-u (Glavnyj universaľnyj magazin) či pohodovo si oddýchnuť v Gorkyj Parku (pomenovanom po spisovateľovi menom Maxim Gorkyj).

Niečo pre leteckých entuziastov

Leteckí milovníci by si rozhodne nemali nechať ujsť výborný moskovský MAKS, striedajúci sa s Gidroaviasalonom v Gelendžiku. Táto významná prehliadka ruského letectva sa odohráva v nepárne roky (najbližšie sa uskutoční 23.-28. júla 2019). Dejiskom MAKS býva ako zvyčajne letisko Ramenskoje alias Žukovskyj (ZIA), ktoré sa môže pochváliť s dĺžkou vzletovej a pristávacej dráhy 5402 m statusom druhej najdlhšej “runway” na svete (za tibetským Qamdo Bamda Airport, v minulosti najvyššie položeným svetovým leteckým prístavom s pravidelnou komerčnou dopravou).

Budúcnosť nízkonákladových leteckej dopravy v Rusku?

V relatívne nedávnom čase bol plánovaný presun aktivít istých leteckých spoločností (hlavne “nízkonákladoviek”) práve na “Ramenskoje/Žukovskyj aeroport” (ZIA) z medzinárodných moskovských letísk (Vnukovo a Šeremťjevo), ale medzičasom na Ramenskoje oproti minulosti v podobe prevažne nákladnej dopravy (cargo) a skúšobných (testovacích) letov pribudlo niekoľko pravidelných liniek v réžii klasických aeroliniek (Ural Airlines, Pegas Fly, Belavia, Air Manas/Pegasus Asia, Onur Air a Avia Traffic Company). Spomenutá “low cost carrier” Pobeda si zvolila za svoju bázu naopak Vnukovo (VKO).

0