VLetenky

Moskva s Pobedou od 60 EUR

Saint Basil Cathedral
Chrám Vasilija Blaženého na moskovskom Červenom námestí (foto: DanielaDi/Pixabay/CC0)

Last minute cestu (nielen) do znamenitej ruskej metropoly máte príležitosť zrealizovať na palube miestnej aerolinky Pobeda, dcérskej spoločnosti Aerofotu (s odletom z Bratislavy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do Moskvy (v centrálnej partii európskej časti Ruska) s dajú kúpiť za 60 EUR s odletom zo spomínaného bratislavského letiska M.R. Štefánika.

Podmienky predaja a dostupnosť:
Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou (last minute ponuka leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou – s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži odlet z Bratislavy (BTS) dňa 18. marca s návratom z Moskvy-Vnukovo (VKO) dňa 3. apríla 2017.

Rezervácia letenky:
Bratislava – Moskva za 60 EUR (18.03.-03.04.2017 / manuálne zadanie)

Moskva

Impozantná 11,5-miliónová Moskva, rušné ruské hlavné mesto, nájdete v centrálnej oblasti “európskeho Ruska na brehoch rovnomennej rieky. Po stáročia sa zaraďuje k centrám moskovského života legendárne Červené námestie s fascinujúcim Kremlinom, prekrásnym Chrámom Vasilija Blaženého (s typickými cibuľovitými kupolami vežičiek) či svetoznámym Leninovým Mauzóleom.

Pútavá (nielen) “stalinistická” architektúra

K tradičným symbolom mesta sa radia taktiež “Stalinskie Visotki” alebo Sedem sestier – 7 “stalinistických mrakodrapov”, z ktorých najznámejšie budú zrejme Lomonosovova univerzita, budova Ministerstva zahraničných vecí a “Kotelničeskaja naberežnaja” (medzi stavby v podobnom štýle patria i varšavský Palác kultúry a budova Lotyšskej akadémie vied v Rige).

Lákavé galérie, múzeá, obchodné domy i “vyhliadky”

Prehliadkou ruského umenia máte šancu pokračovať vo fantastickej Treťjakovskej galérii. Ak už budete pozoruhodnými moskovskými pamiatkami trochu unavení, vyskúšajte úžasný výhľad na celú ruskú metropolu so širokým okolím z najvyššej stavby v Európe – z Televíznej veže Ostankino (540 m). Na nákupy možno zájsť do presláveného GUM-u (Glavnyj universaľnyj magazin) či príjemne si oddýchnuť v Gorkyj Parku (pomenovanom po spisovateľovi menom Maxim Gorkyj).

Niečo pre leteckých entuziastov

Leteckí milovníci by si rozhodne nemali nechať ujsť vynikajúci moskovský MAKS, striedajúci sa s Gidroaviasalonom v Gelendžiku. Túto dôležitú prehliadku ruského letectva, odohrávajúcu sa v nepárne roky, najbližšie vzhliadnete 18.-23. júla 2017. Dejiskom MAKS bude ako obyčajne letisko Ramenskoje alias Žukovskyj (ZIA), ktoré sa môže pochváliť s dĺžkou vzletovej a pristávacej dráhy 5402 m statusom druhej najdlhšej “runway” na svete (za tibetským Qamdo Bamda Airport, v minulosti najvyššie položeným svetovým leteckým prístavom s pravidelnou komerčnou dopravou).

Budúcnosť nízkonákladových leteckej dopravy v Rusku?

V pomerne nedávnom čase bol plánovaný presun aktivít určitých leteckých spoločností (predovšetkým “nízkonákladoviek”) práve na “Ramenskoje/Žukovskyj aeroport” (ZIA) z medzinárodných moskovských letísk (Vnukovo a Šeremťjevo), ale medzičasom na Ramenskoje oproti minulosti v podobe prevažne nákladnej dopravy (cargo) a skúšobných (testovacích) letov pribúda niekoľko pravidelných liniek v réžii klasických aeroliniek (Ural Airlines, UVT Aero, Belavia, Air Manas/Pegasus Asia). “Zánovná” “low cost carrier” Pobeda si zvolila za svoju bázu naopak Vnukovo (VKO).

0