VLetenky

Moskva s Pobedou od 56 EUR

MIBC
“MIBC” s “Vežou Federácie” (374 m), najvyšším mrakodrapom Európy (foto: Deensel/Flickr/CC BY 2.0)

Cestu (nielen) do znamenitej ruskej metropoly (aj na “predĺžený víkend”) máte šancu zrealizovať v rámci ponuky miestnej aerolinky Pobeda (s odletom z Bratislavy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do Moskvy (v centrálnej časti európskej partie Ruska) kúpite za 56 EUR s odletom zo spomínaného bratislavského letiska M.R. Štefánika.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve od konca septembra do konca októbra 2018 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania termínov).

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Moskvy môže byť odlet z Bratislavy (BTS) dňa 5. októbra (piatok večer) s návratom z Moskvy-Vnukovo (VKO) dňa 7. októbra 2018 (nedeľa večer).

Rezervácia letenky:
Bratislava – Moskva za 56 EUR (05.10.-07.10.2018 / piatok večer – nedeľa večer)

BTS-MOW
Bratislava, Slovensko – Moskva, Rusko (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Moskva

Impozantná 11,5-miliónová Moskva, rušné ruské hlavné mesto, nájdete v centrálnej oblasti “európskeho Ruska” na brehoch rovnomennej rieky. Po stáročia sa zaraďuje k centrám moskovského života legendárne Červené námestie s fascinujúcim Kremlinom, prekrásnym Chrámom Vasilija Blaženého (s typickými cibuľovitými kupolami vežičiek) či presláveným Leninovým Mauzóleom.

Pútavá (nielen) “stalinistická” architektúra

K tradičným symbolom mesta sa radia taktiež “Stalinskie Visotki” alebo Sedem sestier – 7 “stalinistických mrakodrapov”, z ktorých najznámejšie budú zrejme Lomonosovova univerzita, budova Ministerstva zahraničných vecí a “Kotelničeskaja naberežnaja” (medzi stavby v podobnom štýle patria i varšavský Palác kultúry a budova Lotyšskej akadémie vied v Rige).

Lákavé galérie, múzeá, obchodné domy i vyhliadky

Prehliadkou ruského umenia máte príležitosť pokračovať vo fantastickej Treťjakovskej galérii. Ak už budete pozoruhodnými moskovskými pamiatkami trochu unavení, vyskúšajte úžasný výhľad na celú ruskú metropolu so širokým okolím z najvyššej stavby v Európe – z Televíznej veže Ostankino (540 m). Na nákupy možno zájsť do svetoznámeho GUM-u (Glavnyj universaľnyj magazin) či príjemne si oddýchnuť v Gorkyj Parku (pomenovanom po spisovateľovi menom Maxim Gorkyj).

Niečo pre leteckých entuziastov

Leteckí milovníci by si rozhodne nemali nechať ujsť vynikajúci moskovský MAKS, striedajúci sa s Gidroaviasalonom v Gelendžiku. Táto dôležitá prehliadka ruského letectva sa odohráva v nepárne roky (najbližšie sa uskutoční 23.-28. júla 2019). Dejiskom MAKS býva ako obyčajne letisko Ramenskoje alias Žukovskyj (ZIA), ktoré sa môže popýšiť s dĺžkou vzletovej a pristávacej dráhy 5402 m statusom druhej najdlhšej “runway” na svete (za tibetským Qamdo Bamda Airport, v minulosti najvyššie položeným svetovým leteckým prístavom s pravidelnou komerčnou dopravou).

Budúcnosť nízkonákladových leteckej dopravy v Rusku?

V pomerne nedávnom čase bol plánovaný presun aktivít určitých leteckých spoločností (najmä “nízkonákladoviek”) práve na “Ramenskoje/Žukovskyj aeroport” (ZIA) z medzinárodných moskovských letísk (Vnukovo a Šeremťjevo), ale medzičasom na Ramenskoje oproti minulosti v podobe prevažne nákladnej dopravy (cargo) a skúšobných (testovacích) letov pribúda niekoľko pravidelných liniek v réžii klasických aerolínií (Ural Airlines, Pegas Fly, Belavia, Air Manas/Pegasus Asia, Onur Air a Avia Traffic Company). Spomenutá “low cost carrier” Pobeda si vybrala za svoju bázu naopak Vnukovo (VKO).

0