VLetenky

Montana s Delta Air Lines od 448 EUR

Montana
Saint Mary Lake s Wild Goose Island v Glacier National Park (foto: Dave Sizer/Flickr/CC BY 2.0)

Skôr spomínaný tarif Delta Air Lines na juh Montany k Yellowstonského národného parku máte šancu využiť i na západ tohto štátu k dramatickému Glacier National Park (s odletom z Viedne).

Routingy v predaji:
Spiatočné letenky na “Glacier Park Intl Airport” v Kalispell sú v predaji za 448 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu. Za tú istú sumu sa dá letieť i do Missoula.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety v období od 4. apríla do 22. mája 2016 (s ukončením ciest do 12.06.2016), min. dobu pobytu 7 dní, max. dobu pobytu 1 mesiac a predaj do 24. marca (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve (s odletom) počas uvedeného času platnosti tarifu.

Príklady rezervácií:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky nech bude napr. odlet z Viedne (VIE) dňa 3. mája s návratom z mesta Kalispell (FCA) dňa 17. mája 2016.

Alternatívou rezervácie spiatočnej letenky môže byť odlet z viedenského letiska (BUD) dňa 3. mája s návratom z Missoula (MSO) dňa 17. mája 2016.

Rezervácia leteniek:
Viedeň – Kalispell za 448 EUR (03.05.-17.05.2016)
Viedeň – Missoula za 448 EUR (03.05.-17.05.2016)

Montana

Znamenitá Montana Vás očakáva v severozápadnej časti Spojených štátov. Susedí s americkými štátmi ako Idaho na západe a na juhozápade, Wyoming na juhu, Južná Dakota a Severná Dakota na východe, ako i s kanadskými provinciami Saskatchewan a Alberta na severe. V blízkosti pohodového mestečka Kalispell prechádza týmto americkým teritóriom masív Rocky Mountains, resp. pohoria Kordillery/Andy (tiahnúcim sa od Aljašky smerom na juh naprieč celou Severnou a Južnou Amerikou).

Fantastický Glacier National Park

Malebný Kalispell tvorí bránu do neďalekého fenomenálneho masívu Lewis Range (Mount Cleveland – 3185 m) – súčasť “Rockies”, s fascinujúcim Glacier National Park, plynulo prechádzajúceho do nemenej lákavého Waterton Lakes National Park v susednej kanadskej Alberte. Priaznivcov kľukatých horských cestičiek poteší v (naj)teplejšom období scénická Going-to-the-Sun Road (nazvanej podľa rovnomennej hory Going-to-the-Sun Mountain – 2940 m) cez horské sedlo Logan Pass (2026 m).

Vynikajúci Yellowstone National Park

Skvelý Yellowstone National Park – najstarší národný park Spojených štátov, bol založený v roku 1872. I napriek skutočnosti, že Vás čaká predovšetkým v susednom Wyomingu, svojím územím zasahuje aj na juh Montany. Práve do jej južnej partie (do miest ako Bozeman alebo Billings), obyčajne bývajú do tohto nádherného kúta sveta cenovo najdostupnejšie letenky.

0