VLetenky

Mongolsko s Qatar Airways od 575 EUR

Altai
Mongolský Altaj v národnom parku Tavan Bogd (foto: Altaihunters/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Fotogenickú a cestovateľsky atraktívnu “krajinu Džingischána” si máte príležitosť pozrieť vďaka ponuke spoločnosti Qatar Airways (z aliancie Oneworld) v spolupráci s partnermi (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do mongolskej metropoly Ulanbátar sú v predaji za 575 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 04.02.-20.03. a 21.04.-30.06.2020, min. dobu pobytu 4 dni, max. dobu pobytu 2 mesiace a predaj do 29. februára (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s odbavenou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v priebehu apríla a mája 2020.

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky do Mongolska nech bude napr. odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 6. mája s návratom z mongolského Ulanbátaru (ULN) dňa 20. mája 2020.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Ulanbátar za 575 EUR (06.05.-20.05.2020)

VIE-ULN

Viedeň, Rakúsko – Ulanbátar, Mongolsko (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Mongolsko

Famózne 1,9-miliónové Mongolsko zaberá územie s rozlohou viac ako 1,56 milióna km², zásluhou čoho mu patrí status druhej najrozľahlejšej “vnútrozemskej” krajiny zemegule (za Kazachstanom) a naopak titul najredšie osídleného svetového štátu (s priemerným “zaľudnením” 1,8 obyvateľov/km²). Napriek chladnému podnebiu sa môže pochváliť v priemere 250 slnečnými dňami počas roka. Na severe susedí s Ruskom, kým východnú, južnú a západnú hranicu zdieľa s Čínou.

Gigantická Mongolská ríša

Územie dnešného Mongolska pokrýva však len zlomok teritória preslávenej Mongolskej ríše, založenej Džingischánom a ďalej rozvíjanej jeho potomkami, ktorú možno označiť za najrozľahlejší (suchozemský) štát v dejinách ľudstva. V časoch svojho najväčšieho rozkvetu v 13.-14. storočí sa rozprestierala na neuveriteľných 33 miliónoch km² (asi pätina zemskej súše), od Kórejského polostrova na východe až po strednú Európu na západe, resp. od južného Ruska až po Indiu na juhu (pokusy o dobytie ostrovného Japonska či Indonézie zostali neúspešné).

Moderný Ulanbátar i historický Karakorum

Pôsobivý Ulanbátar – 1,3-miliónová metropola krajiny, Vás očakáva v centrálnej partii v nadmorskej výške 1350 m (necelých 300 km od hranice s Ruskom). Bude to súčasne mesto, kde žije skoro polovica obyvateľstva Mongolska. V relatívne rozumnej vzdialenosti od Ulanbátaru (smerom na východ) natrafíte na impresívne Kakarorum, v minulosti hlavné mesto Mongolskej ríše. V jeho blízkosti nájdete gigantický budhistický kláštorný komplex Erdene Zuu.

Magické púštne scenérie Gobi

Južnej časti Mongolska vládne drsná a nehostinná púšť Gobi, plynulo prechádzajúca do susednej Číny. Z pozoruhodného mesta Dalanzadgad máte šancu vybrať sa do národného parku Gobi Gurvan Saikhan (v rovnomennom pohorí Gurvan Saikhan – Dund Saikhany Nuruu 2825 m). V lokalite Flaiming Cliffs (Bain-Dzak) boli nájdené dinosaurie fosílie i pozostatky druhu známeho ako Velociraptor. Nevynechajte pôvabné “spievajúce” piesočnaté duny v Khongoryn Els či dramatickú tiesňavu Yolyn Am.

Fotogenický mongolský Altaj

Fascinujúci masív Altaj prechádza od Gobi celým juhozápadným Mongolskom (a čiastočne severnou Čínou) až do Ruska a Kazachstanu. Istotne si nenechajte ujsť jeho skvelú západomongolskú časť, so silným zastúpením kazašskej populácie. V provincii Bayan-Ölgii s rovnomenným administratívnym centrom Ölgii Vás čaká fantastický národný park (Altai) Tavan Bogd N.P. s najvyššou horou Mongolska Hüiten Orgil (4374 m) v oblasti mongolsko-rusko-čínskeho trojmedzia. Nesklame ani susedný Tsambagarav N.P. s druhým najvyšším vrcholom Mongolska toho istého názvu (4208 m). V tomto úžasnom regióne sa vyskytuje i vcelku raritný snežný leopard.

0

Add a Comment