VLetenky

Moldavsko s Ukraine International Airlines od 140 EUR

Orheiul Vechi
Malebné scenérie historického mestečka Orheiul Vechi (foto: Dave Proffer/Flickr/CC BY 2.0)

Cestovatelia vyhľadávajúci netradičné (a trošku neprávom menej navštevované) ciele, majú možnosť navštíviť príjemné Moldavsko so Ukraine International Airlines (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do moldavského hlavného mesta Kišiňov kúpite za 140 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Tarifné podmienky určujú min. dobu pobytu 3 dni alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 1 mesiac a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť tarifu, resp. leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete najmä v čase od decembra 2015 do septembra 2016 (vrátane období zimných a letných prázdnin, ako aj veľkonočných sviatkov).

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Moldavska nech poslúži odlet z Viedne (VIE) dňa 25. marca (piatok) s návratom z moldavského Kišiňova (KIV) dňa 28. marca 2016 (pondelok).

Rezervácia letenky:
Viedeň – Kišiňov za 140 EUR (25.03.-28.03.2016)
Viedeň – Kišiňov za 155 EUR (rezervácia v NJ)

Viedeň – Kišiňov za 153 EUR (rezervácia v SJ)
Viedeň – Kišiňov za 4082 CZK (rezervácia v ČJ)

Moldavsko

Impresívne Moldavsko zaberá s rozlohou viac ako 33 tisíc km² približne 2/3 plochy územia Slovenska, kde žije vyše 3,5 milióna obyvateľov. Na západe susedí s Rumunskom, zatiaľ čo severnú, východnú a južnú hranicu zdieľa s Ukrajinou. Pulzujúce hlavné mesto – 700-tisícový Kišiňov, Vás čaká v centrálnej časti krajiny. Pozoruhodná oblasť Transnitria (Podnestersko) – úzky pás okolo rieky Dnester (medzi Moldavskom a Ukrajinou), síce v minulosti vyhlásilo autonómiu, avšak medzinárodne nebolo uznané.

Nenechajte si ujsť vynikajúce miestečko Orheiul Vechi (alebo “Starý Orchej”), položené nad riekou Reug asi 60 km na severovýchod od Kišiňova, s históriou od doby kamennej cez obdobie tatárskej Zlatej hordy až po súčasnosť (s pôsobivými podzemnými chodbami). Z okolitých regiónov v susedných štátoch (letecky ťažšie dostupných z nášho regiónu) za návštevu určite stojí predovšetkým južná partia Ukrajiny medzi Odesou a mestom Izmail, nielen s výbornou deltou Dunaja.

0