VLetenky

Mníchov s Eurowings od 80 EUR

Schloss Neuschwanstein
Bavorský klenot “Schloss Neuschwanstein” pri hranici s Rakúskom (foto: moerschy/Pixabay/CC0)

Cestu do nemeckého Bavorska máte možnosť zrealizovať (od zimného letového poriadku) priamym spojením leteckej spoločnosti Eurowings zo slovenských Košíc.

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do bavorskej metropoly Mníchov sú v predaji za 80 EUR s odletom zo spomínaného košického leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou. ´

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve v čase od konca októbra 2018 do konca marca 2019 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania termínov).

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky nech bude napr. odlet zo slovenských Košíc (KSC) dňa 16. novembra (piatok) s návratom z nemeckého Mníchova (MUC) dňa 23. novembra 2018 (piatok).

Rezervácia letenky:
Košice – Mníchov za 80 EUR (16.11.-23.11.2018)

KSC-MUC
Košice, Slovensko – Mníchov, Nemecko (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Bavorsko

Pokiaľ sa zaraďujete do skupiny fanúšikov kultúry, priaznivcov bohatej histórie či milovníkov prekrásnej alpskej prírody, v nemeckom Bavorsku sa budete určite cítiť ako doma. Na svoje si prídu hlavne entuziasti v oblasti pešej turistiky v neveľmi vzdialených Alpách, ktorí majú príležitosť podniknúť výlet do populárneho letoviska Garmisch Partenkirchen (Ga-Pa) a obdivovať príťažlivé okolité horské scenérie. Ponúka sa i pokorenie najvyššieho vrchu Nemecka Zugspitze (2962 m) či návšteva neďalekých neskutočne romantických zámočkov Neuschwanstein a Hohenschwangau.

Niečo sa nájde i pre hodovaniachtivých

Samotný Mníchov preslávil aj obľúbený Oktoberfest, ktorý napriek svojmu názvu začína už v septembri a končí sa prvú októbrovú nedeľu. Tento rok sa uskutoční v období od 22. septembra (piatok) do 7. októbra 2018 (nedeľa). Dlhotrvajúci 16-dňový maratón pre priateľov zlatistého moku a bujarej zábavy, najväčší festival svojho druhu na svete, každoročne uvidí viac ako päť miliónov návštevníkov.

Cenovo priaznivé lety z Mníchova

Lety do Mníchova sú však samozrejme výhodné nielen na krátku prehliadku mesta alebo regiónu (či víkendový výlet), ale sú pútaví i ako “positioning flights” na bohatú ponuku (nielen) transkontinentálnych leteckých liniek z Nemecka (odkiaľ sú zväčša lety na iné kontinenty cenovo výnimočne atraktívne a často za výrazne nižšie sumy v porovnaní s bližšou Viedňou).

0