VLetenky

Mníchov s Eurowings od 60 EUR

Schloss Neuschwanstein
Bavorský zámok Neuschwanstein pri hranici s Rakúskom (foto: Adam Derewecki/Pixabay/CC0)

Výlet do nemeckého Bavorska máte možnosť zrealizovať (aj na “predĺžený víkend”) priamym spojením leteckej spoločnosti Eurowings i zo slovenských Košíc.

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do bavorskej metropoly Mníchov sa dajú kúpiť za 60 EUR s odletom zo spomínaného košického leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou. ´

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve v čase od konca októbra 2018 do konca marca 2019 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania termínov).

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky nech bude napr. odlet zo slovenských Košíc (KSC) dňa 2. novembra (piatok) s návratom z nemeckého Mníchova (MUC) dňa 4. novembra 2018 (nedeľa).

Rezervácia letenky:
Košice – Mníchov za 60 EUR (02.11.-04.11.2018 / piatok – nedeľa)
Košice – Mníchov za 60 EUR (28.12.-30.12.2018 / piatok – nedeľa)

KSC-MUC
Košice, Slovensko – Mníchov, Nemecko (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Bavorsko

Ak sa radíte do skupiny priaznivcov kultúry, fanúšikov bohatej histórie či milovníkov nádhernej alpskej prírody, v nemeckom Bavorsku sa budete istotne cítiť ako doma. Na svoje si prídu najmä entuziasti v oblasti pešej turistiky v neveľmi vzdialených Alpách, ktorí majú šancu podniknúť výlet do obľúbeného letoviska Garmisch Partenkirchen (Ga-Pa) a obdivovať pôvabné okolité horské scenérie. Núka sa aj zdolanie najvyššieho vrchu Nemecka Zugspitze (2962 m) či návšteva neďalekých nesmierne romantických zámočkov Neuschwanstein a Hohenschwangau.

Niečo sa nájde aj pre hodovaniachtivých

Samotný Mníchov preslávil i populárny Oktoberfest, ktorý napriek svojmu názvu začína už v septembri a končí sa prvú októbrovú nedeľu. Tento rok sa odohrá v čase od 22. septembra (piatok) do 7. októbra 2018 (nedeľa). Dlhotrvajúci 16-dňový maratón pre priateľov zlatistého moku a bujarej zábavy, najväčší festival svojho druhu na svete, každoročne uvidí vyše päť miliónov návštevníkov.

Cenovo výhodné lety z Mníchova

Lety do Mníchova sú však samozrejme vhodné nielen na krátku prehliadku mesta alebo regiónu (či víkendový výlet), ale sú lákavé aj ako “positioning flights” na bohatú ponuku (nielen) transkontinentálnych (resp. transoceánskych) leteckých liniek z Nemecka (odkiaľ sú zväčša lety na iné kontinenty cenovo mimoriadne atraktívne a často za výrazne nižšie sumy v porovnaní s Viedňou).

0